Sertifisering av bærekraftsarbeid – fungerer det?
4.7.2025 13:11:35 CEST | Nye Veier | Pressemelding
SINTEF skal gjøre en evaluering av hvordan ordningen BREEAM Infrastructure har påvirket byggingen av vei og jernbane i Norge. Evalueringen gjennomføres på vegne av Nye Veier, Statens vegvesen og Bane NOR.

BREEAM Infrastructure er en internasjonal sertifiseringsordning. Ordningen brukes på anleggsprosjekter, som for eksempel bygging av vei og bane. Prosjekter som sertifiseres får en uavhengig vurdering av hvor godt man har arbeidet med bærekraft, og hvor godt dette arbeidet er dokumentert. Målet er å oppnå bedre resultater på viktige tema som klima, økonomi, miljø og menneskelige hensyn.
BREEAM Infrastructure driftes av den engelske organisasjonen BRE (Building Research Establishment). Inntektene fra sertifisering brukes av BRE til å finansiere forskning og utvikling i bygg- og anleggsbransjen. Nye Veier har siden 2019 brukt ordningen i sine prosjekter. Statens vegvesen og Bane NOR har også brukt den i flere år. Nå har de tre statlige byggherrene gått sammen om å evaluere bruken av BREEAM Infrastructure i norske vei- og baneprosjekter.
- Nye Veier ønsker å fornye norsk samferdsel. Et viktig mål for oss er å bidra til at sektoren jobber mest mulig effektivt med å nå ambisiøse mål for både økonomi, mennesker og miljø. En viktig del av dette er å bygge kunnskap, og å kommunisere denne kunnskapen til bransjen. Gjennom evalueringen av BREEAM Infrastructure, vil vi få kunnskap som er viktig for å utvikle arbeidet med bærekraft i norske vei- og baneprosjekter videre, sier Maarten Lohne van der Eynden, fagansvarlig for bærekraft i Nye Veier.
Det er SINTEF som skal gjennomføre evalueringen. De legger opp til en grundig prosess, hvor både nytte og kostander, og både gode og dårlige erfaringer, skal vurderes.
- SINTEF skal evaluere hvilken effekt BREEAM Infrastructure har hatt på bærekraftsarbeidet. Vi skal vurdere om sertifiseringen faktisk har ført til forbedringer, og i hvilke situasjoner BREEAM har størst eller minst nytte. Målet er å gi byggherrene et solid grunnlag for å styrke sitt arbeid med bærekraft. Vi ser frem mot en konstruktiv dialog med bransjen om deres erfaringer med BREEAM Infrastructure, sier Terje Kristensen, som er prosjektleder for evalueringen hos SINTEF.
Målet med evalueringen er å finne ut av hvilke effekter BREEAM Infrastructure har hatt i prosjektene. SINTEF skal blant annet undersøke om prosjekter som er sertifiserte faktisk har forbedret arbeidet sitt med bærekraft. Videre skal SINTEF vurdere om det er situasjoner hvor bruk av BREEAM kan forventes å ha bedre eller dårligere effekt enn andre. Funnene fra evalueringen vil brukes av byggherrene til å forbedre arbeidet med bærekraft i prosjektene sine.
Evalueringen startet opp i juni, og skal etter planen ferdigstilles i oktober eller november.
Kontakter
Maarten Lohne van der EyndenFagansvarlig bærekraft
Tel:926 14 669maarten.eynden@nyeveier.noBilder

Om oss
Nye Veier er et fullt ut statlig eid aksjeselskap. Selskapets oppgaver omfatter å planlegge, bygge, drifte og vedlikeholde viktige hovedveier. Disse binder landet vårt sammen, og knytter Norge til hovedveier i utlandet. Nye Veier skal være en slank og effektiv byggherreorganisasjon, med et mål om å sikre helhetlig og kostnadseffektiv utbygging og drift av trafikksikre hovedveier.
Denne infrastrukturen vil raskt styrke næringslivets konkurranseevne, gi innbyggere mer effektiv, forutsigbar og tryggere veitransport og mer vei for pengene.
Selskapets verdier er "Fornyer", "Forbedrer" og "Forsikrer".
Følg pressemeldinger fra Nye Veier
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nye Veier på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nye Veier
Sparer millioner på smartere veibelysning22.6.2026 09:12:58 CEST | Pressemelding
Nye Veier sparer rundt én million kilowattimer i 2026 ved å bruke mindre strøm på veibelysning. Det kan gi en besparelse på 1,5–2 millioner kroner, avhengig av strømpris og nettleie. Samtidig fører det til at lysarmaturene får lenger levetid.
Fem får gi tilbud på E39 Blørstad-Lyngdal19.6.2026 14:19:05 CEST | Pressemelding
Fem entreprenører inviteres til å konkurrere om utbyggingen av den 16 km lange strekningen E39 Blørstad-Lyngdal. Prosjektet har en kunngjort verdi på fem milliarder kroner.
E6 Berkåk-Vindåsliene åpner i desember 202618.6.2026 10:06:01 CEST | Pressemelding
Nye Veier åpner ny E6 mellom Berkåk og Vindåslien allerede i starten av desember 2026. Dette er ¾ år før planlagt åpningsdato.
Nå blir det lettere å kutte utslipp i anleggssektoren2.6.2026 10:37:43 CEST | Pressemelding
En oppdatert sjekkliste for klimatiltak i infrastrukturprosjekter skal gjøre det enklere for anleggsbransjen å kutte klimagassutslipp – og viser hvor i prosjektene det er størst potensial for reduksjoner.
Nye Veier inviterer til leverandørdag for ny kontraktsmodell på rv. 1322.5.2026 09:56:40 CEST | Pressemelding
Nye Veier vurderer å teste en ny og mer helhetlig kontraktsmodell for riksvei 13, der drift, vedlikehold og mindre utbedringstiltak samles i én kontrakt. For å få tidlige og gode innspill fra markedet inviterer selskapet til leverandørdag på Voss 9. juni.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom