Skal bygge rekkehus på Fornebu
30.6.2025 08:02:24 CEST | OBOS | Pressemelding
OBOS Block Watne Entreprenør (OBWE) har den senere tiden inngått kontrakter med eksterne kunder for 150 millioner kroner. Nå er det inngått avtale med AF Gruppen om bygging av 20 rekkehus på Storøykilen.

Kontrakten gjelder levering og oppføring av rekkehus i de to siste delene av det store boligprosjektet, kvartal fem og seks. Hele prosjektet vil bestå av rundt 370 boliger når det står ferdig i 2027.
– Dette blir nok ett spennende prosjekt for AF Gruppen, og det er en stor glede å ha kontrahert Obos Block Watne Entreprenør som vår samarbeidspartner (TUE) for oppføringen av de 20 rekkehusenhetene som Obos (BH) har som plan og legge ut for salg i september/ oktober, sier Glenn Stigen, Prosjektleder AF Bygg Oslo.
– Det er en fjær i hatten å bli valgt av AF Gruppen til å gjennomføre dette prosjektet. Vi har jobbet veldig godt sammen i utviklingsfasen og funnet løsninger som gir høy bokvalitet og effektiv bygging. Nå ser vi fram til å komme i gang, i tett samarbeid med AF Gruppen, sier Martin Olsen, direktør eksternt marked i OBWE.
Han sier at den nye satsingen på eksterne prosjekter er blitt veldig godt mottatt i bransjen.
– I en tid med høye byggekostnader og generelt lav aktivitet, ser vi at kundene er veldig kostnadsbevisste. Når vi kan være med å utvikle prosjekter fra starten av, slik vi har gjort på Storøykilen, kan vi tilby kostnadseffektive løsninger, kort byggetid og stort volum der det er ønskelig.
Vokser i det eksterne markedet
Kontrakten på Fornebu markerer nok en milepæl i OBWEs strategiske satsing på eksterne kunder.
– Fram til nå har vi kunnet bygget for OBOS Block Watne, nå går vi aktivt ut i det eksterne markedet. Siden denne satsingen startet i slutten av 2024, har vi fått kontrakter for rundt 150 millioner kroner, og vi har pågående forhandlinger på gang om flere nybygg og ROT-prosjekter fra Agder i sør til Trøndelag i nord, sier Arild Moe, administrerende direktør i OBWE.
– Med vår lange historie og vel 100 000 boliger oppført, har vi spisskompetanse på gode og kostnadseffektive boliger. Med rundt 200 dyktige tømrere har vi svært god kapasitet på tradisjonell trehusbygging. Sammen med dyktige samarbeidspartnere, som vårt søsterselskap Myresjöhus AB som har en egen fabrikk hvor de produserer elementer og moduler, kan vi levere både stort volum og kort byggetid for kundene våre, sier han.
Kontakter
Thomas SkjennaldKommunikasjonsdirektør
Tel:926 86 100thomas.skjennald@obos.noOm OBOS
OBOS BBL er en medlemsorganisasjon med over 500 000 medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
Ny OBOS Prosjekt-sjef i Trondheim21.5.2026 11:50:27 CEST | Pressemelding
Marius Fossback (38) skal lede OBOS Prosjekts satsing i Midt-Norge.
Dette er årets boligprosjekt20.5.2026 08:21:56 CEST | Pressemelding
OBOS-prosjektet Nansenløkka på Fornebu er kåret til årets leilighetsprosjekt.
OBOS-banken setter opp renten11.5.2026 13:30:53 CEST | Pressemelding
OBOS-banken følger utviklingen i markedet og setter opp rentene på lån og innskudd med inntil 0,25 prosentpoeng.
Nytt OBOS-prosjekt på gang i Asker7.5.2026 11:46:13 CEST | Pressemelding
Et nytt OBOS-prosjekt med rundt 190 leiligheter tar form sentralt i Asker. Nå har OBOS sendt inn planforslag for prosjektet som blir skreddersydd for et aktivt og sosialt liv på tvers av generasjoner.
Resultatnedgang for OBOS5.5.2026 13:25:57 CEST | Pressemelding
Sviktende nyboligmarked og høyere finanskostnader gjorde at OBOS gikk 253 millioner kroner i minus i første kvartal.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom