Tore Nilssen skal lede avisdeskene i Schibsted
Sjefredaktørene i Aftenposten, Bergens Tidende og Stavanger Aftenblad har ansatt Tore Nilssen (51) som felles leder for avisdeskene i mediehusene.

I den nyopprettede rollen får Tore Nilssen ansvar for å lede sideproduksjonen i de tre avisene. På sikt er ambisjonen også å jobbe tettere sammen med VG.
- Vi har alt å vinne på å jobbe tettere sammen. Målet er å fortsette med å lage de beste papiravisene og få dem til å leve lengst mulig. Dette er et viktig steg på veien, sier Tore Nilssen.
Mange norske aviser har redusert frekvensen i avissutgivelsene de seneste årene. Schibsted-avisene har ikke planer om det, og ønsker heller å opprettholde seksdagersavisen så lenge som mulig. Tettere samarbeid om desk og sideproduksjon er ett av tiltakene for å sikre at papiravisen er bærekraftig også i årene fremover.
- Det er for mange ting vi har gjort både tre og fire ganger for å få det på plass i de ulike avisene. Et tettere samarbeid vil gjøre ting enklere både innenfor produktutvikling og teknisk utvikling, sier Tore Nilssen.
Tore Nilssen er opprinnelig fra Stavanger. Han har til sammen jobbet 28 år i Bergens Tidende og Aftenposten. Først som journalist og senere som redaksjonell leder for flere avdelinger i Bergens Tidende, før han gikk til Aftenposten som desksjef i 2023.
- Tore Nilssen er en erfaren redaksjonell leder, som de siste årene har ledet arbeidet med å ruste deskene i Schibsted-avisene for fremtiden. Tore kjenner byene, avisene og folkene som jobber hos oss meget godt, og har klare tanker om hvordan vi kan utvikle oss videre fremover. Jeg er veldig glad for at sjefredaktørene har bedt Tore om å ta på seg dette ansvaret, sier Øyulf Hjertenes, konserndirektør for Norge i Schibsted og ansvarlig for printverdikjeden i medieselskapet.
Tore Nilssen tiltrer i rollen 1. september 2025.
For mer informasjon, vennligst kontakt:
Tore Nilssen, leder for desk i Aftenposten, Bergens Tidende og Stavanger Aftenblad, telefon: 99267951
Kontakter
Øyvind Vormeland SalteKommunikasjonssjefSchibsted
Tel:+47 992 39 021oyvind.salte@schibsted.comBilder

Om Schibsted
Schibsted (schibstedmedia.com) har noen av Nordens sterkeste mediemerkevarer i porteføljen, som VG, Aftenposten, E24, Bergens Tidende, Stavanger Aftenblad, Aftonbladet, Svenska Dagbladet, Omni og Podme. Hver dag bruker nesten syv millioner mennesker våre redaktørstyrte medier for å bli oppdatert, engasjert og underholdt – gjennom tekst, lyd, bilder og video. Schibsted har rundt 2500 ansatte i Norge, Sverige, Finland og Polen. Det som startet som Christian Schibsteds lille boktrykkervirksomhet i daværende Christiania (Oslo) i 1839, er i dag et av Nordens ledende medieselskaper. Vår journalistikk har opplyst folk, bygget fellesskap, avslørt maktmisbruk og styrket demokratier i nesten to århundrer. Demokratiene våre avhenger av uavhengig journalistikk. Det er vårt oppdrag.
Følg pressemeldinger fra Schibsted
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Schibsted på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Schibsted
Anders Sooth Knutsen konstitueres som nyhetsredaktør i VG8.10.2025 11:14:14 CEST | Pressemelding
Anders Sooth Knutsen fungerer som nyhetsredaktør i VG mens Tora Bakke Håndlykken er i foreldrepermisjon.
Stjernelaget samles i «Ikke lov å le på hytta»: - Drøyt, utleverende og sinnssykt opplegg11.9.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
For aller første gang samles de største profilene fra «Ikke lov å le på hytta» til én og samme sesong. Nå inviterer Mads Hansen til et humoroppgjør mellom favoritter, legender og vinnere i en historisk allstars-sesong.
Medieledere får ny innsikt – lærer av fremtidens mediekonsumenter3.9.2025 10:53:51 CEST | Pressemelding
Da Schibsteds innovasjonslab IN/LAB i vår lanserte mentorprogrammet IN/LAB Squared, ble flere av Schibsteds toppledere matchet med unge talenter utenfor konsernet – i noen tilfeller med over 60 års aldersforskjell. Hensikten: å utforske journalistikkens fremtid gjennom gjensidig læring. Resultatet er overveldende.
Katarina Flatland og Mads Hansen i tottene på hverandre under VGTV-innspilling18.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Det gikk en kule varmt mellom de to profilene under innspillingen av den nye sesongen av «Spesialklassen» på VGTV.
Harald Eia i ny VGTV-serie: – Jeg fikk helt sjokk15.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Harald Eia er tilbake med en ny dokumentarserie på VGTV. I «Harald og sytepavene», som kommer 30. august, dykker han ned i en ny og oppsiktsvekkende behandling av fysiske smerter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom