Coop Norge og Zeta Display inngår avtale om Retail Media-løsning
19.6.2025 12:00:00 CEST | Coop Norge | Pressemelding
Coop Norge og ZetaDisplay Norway AS kunngjør i dag et nytt og strategisk samarbeid for leveranse av en fremtidsrettet Retail Media-løsning i butikk. Avtalen markerer en viktig milepæl for begge selskaper, har som mål å styrke kundeopplevelsen og tilby annonsører en moderne, datadrevet kommunikasjonsplattform i dagligvarehandelen.

I løpet av de kommende månedene vil Coop Norge installere 128 digitale skjermer i 32 Obs-varehus over hele landet. Skjermene plasseres i sentrale områder med høy kundestrøm, og vil fungere som en ny kanal for kommunikasjon og annonsering direkte i butikk. Et utvalg partnere er invitert til å delta i første fase for å være med og utvikle løsningen.
Gjennom samarbeidet vil ZetaDisplay levere Retail Media-skjermer med tilhørende hardware, software og driftstjenester til Coop Norge sine butikker. Plattformen skal gi effektive og relevante budskap til kundene i handleøyeblikket, samtidig som den åpner for ny verdiskaping for både butikker og annonsører.
-Vi er svært glade for å få muligheten til å samarbeide med Coop om å utvikle fremtidens Retail Media-løsninger," sier Jørn Olsen, Direktør Retail Media i ZetaDisplay Norway AS og fortsetter:
-Denne tilliten fra Coop befester vår ambisjon om å være en ledende aktør innen datadrevet kundeopplevelse og Retail Media, og vi ser frem til å jobbe tett med Coop for å realisere dette prosjektet, sier han.
Coop Norge har valgt ZetaDisplay som partner etter en grundig vurderingsprosess.
-Etter en grundig vurdering av flere leverandører falt valget på ZetaDisplay fordi de leverte den beste løsningen. At de er en ledende aktør med solid erfaring gjør oss trygg på at vi har funnet den beste samarbeidspartneren. Vi gleder oss til å komme i gang med installasjonene som virkelig vil sette spor i bransjen, forteller Christian Skaarud, Leder Media i Coop Norge.
Om Zeta Display
ZetaDisplay er en ledende europeisk aktør innen digital signage og retail media, med over 125 000 skjermer i drift i over 50 markeder globalt. Selskapet leverer datadrevne kommunikasjonsløsninger for retail, kontor og opplevelsesarenaer.
Kontakter
Jørn OlsenDirektør Retail Media & AnalyticsZetaDisplay Norway AS
Tel:913 81 343jorn@zetadisplay.comSilje Verlo AlisøyKommunikasjonssjef i Coop Norge
Tel:+47 911 08 704silje.verlo.alisoy@coop.noOm Coop
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og har i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker og byggevarehus innenfor kjedekonseptene Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked, Matkroken, Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop eies av kundene gjennom medlemskap i deres lokale samvirkelag. Samvirkelagene har i dag til sammen over 2,5 millioner medlemmer og familiemedlemmer. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge SA som ivaretar sentrale fellesoppgaver for samvirkelagene.
Følg pressemeldinger fra Coop Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coop Norge
Nå starter høysesongen for oppussing av hus og hage11.4.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nordmenn pusser opp og oppgraderer hjemme som aldri før, og Obs BYGG forventer at omsetningen når nye høyder når hagesesongen nå står for tur.
Coop forlenger samarbeidet med Too Good To Go: – Et viktig tiltak for å redusere matsvinn25.3.2026 11:11:38 CET | Pressemelding
Coop Norge og Too Good To Go (TGTG) forlenger samarbeidet som i flere år har bidratt til at store mengder fullt brukbar mat ikke havner i søpla. For Coop er samarbeidet en sentral del av arbeidet med å kutte matsvinnet i hele verdikjeden.
Påsken kan bli tidenes sunneste20.3.2026 08:48:38 CET | Pressemelding
Extra setter nye rekorder så langt i år etter et historisk sterkt frukt- og grøntår i 2025. Påsken kan bli tidenes sunneste.
Coop holder stand med kraftig vekst i lavprismarkedet18.3.2026 09:04:15 CET | Pressemelding
Coops lavpriskjede Extra var vekstvinneren i det norske dagligvaremarkedet også i 2025.
Coop med flere priser i bærekraftskåring12.3.2026 08:28:13 CET | Pressemelding
Änglamark, Coops egen serie for økologiske, miljø- og allergivennlige varer, fikk en sterk andreplass under årets Sustainable Brand Index. Coop fikk førsteplass i bransjekategorien for forbruksvarer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom