McDonald’s planlegger restaurant på Bjørkelangen

Del

Ny lokasjon sikret i samarbeid med TAB Gruppen – håper på åpning innen utgangen av 2025

Skisse av ny McDonald's-restaurant Bjørkelangen
Skisse av ny McDonald's-restaurant Bjørkelangen McDonald's i Norge

McDonald’s fortsetter å satse i Norge, og nå står Bjørkelangen for tur. McDonald’s har signert avtale med TAB Gruppen om en ny restaurantlokasjon i gamle «Møller-bygget» på Bjørkelangen som blant annet huser YX-stasjonen, og planleggingen av en ny McDonald’s-restaurant er dermed i gang. Hvis alt går som ønsket i prosessen videre, er målet å åpne dørene innen utgangen av 2025.

Den planlagte restauranten vil ha både Drive-Thru, lekeland og McCafé, og tilby hele McDonald’s velkjente meny, fra klassikere som Big Mac og McFeast til håndlaget baristakaffe og frokostalternativer.

– Vi ser alltid etter gode og egnede lokasjoner som kan gi grunnlag for bærekraftig drift på lang sikt. Bjørkelangen er et spennende område i vekst, og vi er veldig glade for å ha sikret lokaler her, sier Liv Siri Silseth, etableringssjef i McDonald’s i Norge.

Skaper lokale arbeidsplasser
En ny McDonald’s-restaurant betyr i gjennomsnitt rundt 50 nye arbeidsplasser. McDonald’s rekrutterer i hovedsak lokalt, og mange av de ansatte er unge mennesker som får sitt første møte med arbeidslivet gjennom selskapet.

– Vi er stolte av å tilby grundig opplæring og muligheter for utvikling. Målet er at McDonald’s skal være en trygg og lærerik arbeidsplass – og for dem som ønsker det, finnes det gode karriereveier internt i systemet, sier Silseth.

TAB Gruppen, som eier lokalene hvor restauranten skal bygges, er en viktig samarbeidspartner i etableringen.

– Vi er glade for å ha inngått en langsiktig avtale med McDonald’s om lokasjon på Bjørkelangen. En etablering som dette skaper aktivitet og tiltrekker besøkende, og vi tror det vil bli et positivt tilskudd til nærmiljøet, Bjørkelangen og alle i kommunen generelt. Denne eiendommen har en eksepsjonell beliggenhet i forhold til trafikk for denne type virksomhet, så dette kommer til å bli fantastisk bra, sier Thomas Berntsen, daglig leder i TAB Gruppen AS.

McDonald’s har i dag 88 restauranter i Norge, og utvider stadig med nye lokasjoner for å møte etterspørselen fra både eksisterende og nye gjester.

Nøkkelord

Kontakter

Om oss – McDonald’s i Norge

McDonald’s har vært en del av det norske restaurantmarkedet siden 1983, og har i dag 88 restauranter og nærmere 5 500 ansatte over hele landet. Vår ambisjon er å tilby mat av høy kvalitet, med rask og vennlig service – hver eneste dag.

Hos McDonald’s er vi stolte av å bruke norske råvarer av høyeste kvalitet. Vi ønsker å være en langsiktig samarbeidspartner for den norske bonden, og vi er overbevist om at maten vi serverer må være både bærekraftig og lokalprodusert. Derfor har vi valgt å bruke 100% norsk storfekjøtt, norsk kylling, økologiske egg, poteter, løk, og salat når sesongen tillater det – alt for å sikre den beste smaken og kvaliteten til våre kunder.

Bærekraft står sentralt i vårt arbeid, fra reduksjon av matsvinn til bruk av resirkulerbar emballasje og investering i mer miljøvennlige løsninger.

McDonald’s i Norge drives av lokale franchisetakere med sterkt engasjement for sine lokalsamfunn. Vi er også en viktig arbeidsgiver for mange unge og gir verdifull erfaring gjennom strukturert opplæring og utviklingsmuligheter.

Vi er stolte av å være en inkluderende og tilgjengelig møteplass – for både gjester og ansatte.

Følg pressemeldinger fra McDonald's Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra McDonald's Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra McDonald's Norge

Nå åpner McDonald's i Bodø: Gir sjefsstolen til Cecilie (21) og ansetter over 50 lokalt12.6.2025 10:28:04 CEST | Pressemelding

På kjøpesenteret City Nord åpnet McDonald’s i dag klokken 10:00 sin aller første restaurant i Bodø. Nyåpningen skaper over 50 nye lokale arbeidsplasser og ledes av 21 år gamle Cecilie Dahl. Restauranten blir dermed en av byens største arbeidsgivere for ungdom. Dette blir også den andre McDonald’s-restauranten i Norge med nytt og mer bærekraftig interiørdesign.

Ronald McDonald Barnefond gir 500.000 til Stine Sofie Stiftelsen under årets Summer Games23.5.2025 09:08:56 CEST | Pressemelding

– Alle barn fortjener en trygg barndom. Vi har støttet Stine Sofie Stiftelsen i mange år fordi vi ser hvilken enorm forskjell de gjør for barn som har opplevd vold og overgrep. De gjør en utrolig viktig og profesjonell jobb, og vi er stolte av å kunne bidra til at det arbeidet kan nå enda flere unge, sier Ronny Sigbjørnsen, frachisetager i McDonald’s i Norge og eier av McDonald’s-restaurantene i Sør-Rogaland og Agder.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye