Ny bok av dronningen av TikTok og romantasy!
6.6.2025 07:02:18 CEST | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding
Sarah J. Maas går viralt og har solgt nærmere 40 millioner bøker. Nå er Ildens og skyggens hus, tredje bok i den populære Crescent City-serien, klar i norsk oversettelse.

Med serier som Throne of Glass, A Court of Thorns and Roses og Crescent City, tar Maas leseren med på eventyr fylt med spenning, romantikk og uforglemmelige karakterer.
Ildens og skyggens hus er den hete og actionfylte oppfølgeren til Jordens og blodets hus og Himmelens og luftens hus. En fengslende romantasy om en verden på randen av ødeleggelse – og skapningene som vil gjøre alt for å redde den.
Kjemper videre
Bryce Quinlan er strandet i en fremmed verden. Hun må bruke all sin kløkt for å finne veien hjem og tilbake til alt hun elsker. Men det er lettere sagt enn gjort når hun ikke aner hvem hun kan stole på.
Samtidig er Hunt Athalar tilbake i asterienes fangehull, fratatt friheten og lykken han har kjempet så hardt for. Han har ingen anelse om hva som har skjedd med Bryce, og inntil han klarer å slippe unna asterienes lenker, er han bokstavelig talt bundet på hender og føtter.
I Ildens og skyggens hus, den tredje boken i Crescent City-serien, står Midgard på randen av kollaps, og verdens skjebne hviler på et håp om opprør. Men kampen for overlevelse, frihet og kjærlighet kan koste Bryce og Hunt alt de har.
TikTok-fenomen
Sarah J. Maas er den internasjonalt bestselgende forfatteren av seriene Crescent City, Throne of Glass og A Court of Thorns and Roses. Totalt har bøkene hennes solgt i nærmere 40 millioner eksemplarer og hun er utgitt på 38 språk.
Maas er en av de mest suksessrike forfatterne i moderne tid, i tillegg til å være et fenomen på TikTok, der emneknaggen for hennes bøker har flere milliarder visninger.
Ildens og skyggens hus lanseres 13. juni. Ta kontakt for anmeldereksemplar og intervju.
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPressesjef i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder


Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Knut Gørvell debuterer med nøkkelroman fra forlagsbransjen25.6.2026 13:55:57 CEST | Pressemelding
Forlagsveteranen Knut Gørvell har skrevet om et av Norges eldste og største forlag som skal selges. Mange vil lese den som en nøkkelroman med et åpenbart spørsmål: hvem er modellene bak de ulike karakterene?
Bjørn Beltø er tilbake!17.6.2026 07:02:00 CEST | Pressemelding
Tom Egeland er tilbake med en ny Bjørn Beltø-thriller. I Satans segl leder et flere tiår gammelt forsvinningsmysterium Beltø inn i en sak som involverer arkeologiske utgravninger i Midtøsten og et topphemmelig Mossad-prosjekt.
Norsk bestselger hylles i Frankrike10.6.2026 10:08:13 CEST | Pressemelding
Tvilen av Jørn Lier Horst og Jan-Erik Fjell topper de norske bestselgerlistene for tredje uke på rad. Samtidig er den første boken i serien, Skriket, nå lansert i Frankrike og får svært gode anmeldelser i franske medier.
Hva om mor aldri ønsket å gi bort barnet sitt?8.6.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
I den nye sakprosategneserien Mor fant meg – historien om et adoptert liv forteller Eva Sørlie historien om hvordan hun, 30 år etter å ha blitt adoptert fra Sør-Korea, får vite at familien hennes aldri hadde gitt opp håpet om å finne henne igjen.
Jørn Lier Horst og Jan-Erik Fjell topper to bestselgerlister med Tvilen27.5.2026 13:02:22 CEST | Pressemelding
Den siste boken om Norges nye krimhelt, Markus Heger, går rett til topps på bestselgerlistene til Norli og Ark.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom