Ny eksportdirektør i Innovasjon Norge
Eva Camerer har fått jobben som direktør for eksport og Invest in Norway. Hun får dermed blant annet ansvar for Innovasjon Norges internasjonale kontorer.

Eva Camerer kommer fra stillingen som direktør for strategisk stab i Innovasjon Norge. Det var mer enn 70 personer som søkte stillingen direktør for eksport og INvest in.
Jobben innebærer ansvaret for Innovasjon Norges 24 internasjonale kontorer, eksportarbeidet som drives fra hovedkontoret i Oslo og Invest in Norway. Målet er flere norske eksportbedrifter og flere internasjonale investeringer til Norge.
-Med den turbulensen vi nå ser i den internasjonale handelspolitikken kan vi forvente at norske eksportbedrifter vil ha større behov for våre tjenester fremover. I tillegg har Innovasjon Norge lagt frem en ny strategi hvor vi skal sørge for at flere bedrifter vokser internasjonalt. Dette er avgjørende for fremtidig norsk konkurransekraft, sier Eva Camerer.
Eva Camerer (f. 1978) har jobbet i Innovasjon Norge siden 2008, avbrutt av en periode (2010-12) som nasjonal ekspert for NFD i Europakommisjonen i Brussel.
– Jeg er svært glad for at Eva Camerer har tatt på seg ansvaret som leder for vårt arbeid med eksport- og investeringsfremme. Blant mange sterke kandidater skilte hun seg ut som den som best kan løse de krevende oppgavene vi står overfor. Eva vil, sammen med et erfarent team, videreutvikle divisjonen i en tid med stramme rammer og økende kompleksitet, til beste for våre kunder og samarbeidspartnere, sier administrerende direktør i Innovasjon Norge, Håkon Haugli.
Cristian Valdez Carter konstitueres som direktør for Strategisk stab, og vil inngå i Innovasjon Norges ledergruppe. Carter kommer fra stillingen som leder for Innvasjon Norges India-kontor.
Nøkkelord
Kontakter
Anders VinnoggKommunikasjonsrådgiver
Tel:93 669 204anders.vinnogg@innovasjonnorge.noPressevakt
Pressevakten svarer på alle henvendelser fra pressen innenfor kontortiden.
Følg pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Innovasjon Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Norges dag på verdensutstillingen i Osaka2.6.2025 17:57:51 CEST | Pressemelding
I dag ble det feiret Norges Dag på verdensutstillingen i Osaka. Utenriksminister Espen Barth Eide ledet en stor næringslivsdelegasjon, og Kongsberg signerte avtale med japansk selskap for å utvikle et banebrytende navigasjonssystem.
Recuro får 22 millioner til kjemisk plastgjenvinning30.5.2025 10:33:32 CEST | Pressemelding
Finansiering fra Innovasjon Norge gjør at Ålesund-selskapet Recuro kan starte å utvikle den første av fem reaktormoduler for kjemisk plastgjenvinning.
– Vi bør ha 10.000 høyvekstbedrifter i Norge12.5.2025 14:28:59 CEST | Pressemelding
Norge har over 5000 høyvekstbedrifter, viser en rapport som Innovasjon Norge lanserer i dag. Dette tallet bør dobles, mener Innovasjon Norge-sjef Håkon Haugli.
Presseinvitasjon Norges Dag på Expo Osaka 20258.5.2025 16:32:55 CEST | Presseinvitasjon
Vi inviterer presse til å delta på Norges Dag 2. juni på verdensutstillingen Expo Osaka 2025 i Japan.
Presseinvitasjon: Innovasjonstalen 20257.5.2025 10:57:00 CEST | Presseinvitasjon
Det har aldri vært viktigere å bygge et robust og omstillingsdyktig næringsliv enn i dagens urolige tider. Så hvordan får vi mange flere norske selskaper til å vokse fort? Vi tar diskusjonen under årets innovasjonstale.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom