Ny administrende direktør i SpareBank 1 ForretningsPartner Østlandet
Anders Hjelle fra Moelv er tilsatt som ny administrende direktør i SpareBank 1 ForretningsPartner Østlandet. Han har vært konstituert i rollen siden november i fjor.

Hjelle har bred kompetanse og erfaring innen både ledelse, strategi, regnskap, økonomi og administrasjon. Han er statsautorisert revisor og utdannet siviløkonom med en master i regnskap og revisjon. Han har arbeidet i SpareBank 1 ForretningsPartner Østlandet (SB1FPØ) siden desember 2020 da selskapet het TheVIT.
Hjelle har lang erfaring fra revisjonsbransjen. Han arbeidet 14 år i BDO Norge, som blant annet senior manager og administrasjonssjef. Han var også en tur innom rørleggerbedriften Asbjørn Nordsveen hvor han var økonomi og administrasjonssjef.
- Vi er veldig glade for at Anders har valgt å takke ja til stillingen som administrerende direktør på permanent basis. Han har god kommersiell teft, fokus på teknologi og utvikling, samtidig som han er opptatt av å samle hele organisasjonen og bygge gode lag. Vi er sikre på at Anders er et godt og rett valg for SB1FPØ, sier Hans Olav Wedvik, styreleder i SB1FPØ og konserndirektør bedriftsmarked i SpareBank 1 Østlandet.
- Jeg setter stor pris på å få tilliten til å lede SB1FPØ fremover. Selskapet har dyktige ansatte med stor kunnskap og engasjement, og jeg gleder meg til å fortsette å jobbe tett sammen med alle for å bidra til at vi lykkes framover, sier Anders.
Hjelle har røtter i Østerdalen, men bor i dag i Moelv sammen med samboer og to tenåringsbarn. Hele familien er glad i aktivitet og tar seg gjerne en skitur eller langtur på fjellet når de kan. Ski har en sentral plass i Hjelle sitt liv. Han har blant annet ledet skigruppa i Moelven i 10 år og er fremdeles aktiv i styret.
Kontaktperson
Hans Olav Wedvik
Styreleder i SpareBank 1 ForretningsPartner Østlandet
Konserndirektør bedriftsmarked i SpareBank 1 Østlandet
Tlf. 90825607
Om SpareBank 1 Østlandet
SpareBank 1 Østlandet er landets fjerde største sparebankkonsern med over 1 300 kompetente og stolte medarbeidere. Gjennom snart 180 år har vi bygget en solid markedsposisjon på Østlandet ved å være tilgjengelige og yte kreditt og andre tjenester til personer, bedrifter og offentlig sektor i bygd og by. Vi har i dag 41 kontorer spredt rundt om i Oslo, Akershus, Innlandet og nedre Buskerud. Gjennom våre datterselskaper og SpareBank 1-alliansens produktselskaper er vi et komplett finanshus for våre person- og bedriftskunder. Vi er et børsnotert og selvstendig finanskonsern med dype røtter på Østlandet og hovedkontor i Hamar. Banken har bidratt til verdiskaping i markedsområdet gjennom flere generasjoner.
Følg pressemeldinger fra SpareBank 1 Østlandet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra SpareBank 1 Østlandet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra SpareBank 1 Østlandet
SpareBank 1 Østlandet med høy aktivitet og god lønnsomhet i tredje kvartal29.10.2025 07:09:55 CET | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandets konsernresultat etter skatt for tredje kvartal 2025 ble 876 (1 080) millioner kroner. Egenkapitalavkastningen var 13,5 (20,4) prosent. God økning i utlånsaktiviteten samt høyere breddeinntekter bidrar spesielt positivt, mens økte tapsavsetninger trekker ned.
Deler ut 100 000 - søker kandidater17.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandet skal dele ut 100 000 kroner til en aktør som har gjort en ekstraordinær innsats for bærekraft i lokalsamfunnet.
SpareBank 1 Østlandet setter ned renten på boliglån18.9.2025 11:24:41 CEST | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandet kutter renten på boliglån med inntil 0,25 prosentpoeng. Bakgrunnen er Norges Banks beslutning om å senke styringsrenten med 0,25 prosentpoeng på deres rentemøte 18. september 2025.
Mange dropper denne forsikringen: – Kan få enorme konsekvenser29.8.2025 08:38:20 CEST | Pressemelding
Hundretusener av nordmenn har investert i elsparkesykler, men bare en brøkdel har forsikret dem. Det kan ende med milliontrøbbel, advarer privatøkonom.
SpareBank 1 Østlandet med høy aktivitet og gode resultater i andre kvartal7.8.2025 07:11:46 CEST | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandets konsernresultat etter skatt for andre kvartal 2025 ble 917 (716) millioner kroner. Egenkapitalavkastningen var 14,9 (14,2) prosent. Høy aktivitet i personmarkedet, økte breddeinntekter og lave tap bidrar positivt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom