OL-kongen Jørgen Graabak legger opp
Tidenes mestvinnende kombinertløper i OL-sammenheng, Jørgen Graabak, har bestemt seg for å legge opp.
– Det har vært en fantastisk reise, og jeg er utrolig takknemlig for alle menneskene jeg har fått dele den med. Jeg har vært både dyktig og heldig som har fått oppleve store øyeblikk og resultater – men like viktig er alt jeg har lært, og alt jeg har opplevd på veien, sier Graabak.
Sportssjef Ivar Stuan har full forståelse for at Graabak legger opp, men skulle gjerne sett trønderen i aksjon under Italia-OL til vinteren.
– Jørgen ville med en normal oppkjøring vært en soleklar medaljekandidat, men jeg har stor respekt for valget han har tatt. Norsk kombinertsport har mye å takke Jørgen for. Han er uten tvil tidenes kombinertutøver i OL-sammenheng. Fire gull og to sølv er en enorm prestasjon, spesielt med tanke på hvor få øvelser vi har sammenlignet med enkelte andre grener, sier Stuan.
Hele saken ligger på skiforbundet.no.
- Graabak er tilgjengelig på tlf. 452 94 472.
- Stuan er tilgjengelig på tlf. 922 54 599.
Kontakter
Steinar BjerkmannMedieansvarlig Kombinert
Tel:+47 917 98 264steinar.bjerkmann@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Knut-Eirik Dybdal blir sjef for VM i Narvik19.6.2025 21:44:38 CEST | Pressemelding
Etter en grundig rekrutteringsprosess er Knut-Eirik Dybdal ansatt som ny daglig leder for VM i alpint i Narvik 2029.
Langrenns eliteløpere konkurrerer i IDYLL x Craft Run 202518.6.2025 08:30:00 CEST | Presseinvitasjon
Skiforbundet langrenn inviterer mediene til Dampskipsbrygga i Fredrikstad lørdag 21. juni fra kl 11.15. Her vil langrennsløperne fra Kvinner & Menn Elite delta under «IDYLL x Craft Run 2025», og være tilgjengelig for intervjuer rett etter løpet.
Ekstraordinært Skiting 202517.6.2025 12:06:34 CEST | Presseinvitasjon
Onsdag 18. juni kl. 16.30-21.00 avholdes det ekstraordinære Skitinget (digitalt).
Fannemel og Søberg inn i teamet rundt hoppgutta14.6.2025 13:22:14 CEST | Pressemelding
Anders Fannemel og Sigurd Søberg får sentrale roller rundt hoppgutta i OL-sesongen.
Velta blir landslagstrener for hoppgutta10.6.2025 12:07:02 CEST | Pressemelding
VM-helten fra 2015, Rune Velta, tar over som landslagstrener for de norske hoppgutta.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom