Presseinvitasjon til fotografering på Oslo lufthavn
Det siste halve året har Oslo lufthavn gått gjennom sitt største ansiktsløft siden åpningen av ny terminal i 2017. Samtlige restauranter på hovedflyplassen er pusset opp og har endret konsept, og står klare til den store sommerutfarten.

Flere helt nye konsepter har kommet på plass, mens enkelte favoritter har fått flere avdelinger på flyplassen. Også Oslo lufthavns første vinbar, Tigerstaden, har nå åpnet dørene.
Avinor med samarbeidspartnere inviterer presse og fotografer til en terminaltur der det vil bli anledning til å ta bilder av både spisesteder og matretter tirsdag 27. mai fra 10:00 til 13:00.
Representanter fra Avinors kommersielle avdeling vil også være til stede for å besvare spørsmål.
Vi har svært begrenset kapasitet til å ta imot pressebesøk i sommer, og dette blir derfor den eneste muligheten til å fotografere innenfor sikkerhetskontrollen.
Påmelding må skje innen 22/5, slik at vi får behandlet besøkskort.
Besøkskort søkes via denne lenken. Sett Monica Iren Fasting som kontaktperson.
https://eks.avinor.no/no/Form/home/auth/?formCardType=1
Gyldig ID (pass, førerkort eller nasjonalt ID-kort) må medbringes.
Påmelding sendes til monica.iren.fasting@avinor.no.
Nøkkelord
Kontakter
Monica Iren FastingKommunikasjonssjef Oslo lufthavn Avinor
Tel:+47 98445674monica.iren.fasting@avinor.noOm Avinor
Avinor har ansvar for 43 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av elfly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 2.800 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og kommersiell virksomhet på flyplassene.

Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Godt over 5 millionar reisande i juni11.7.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
I juni nytta godt over fem millionar reisande Avinor sine lufthamner. Dette er ein auke på 5 prosent.
Sommerens heteste oppdrag – ikke akkurat hverdagskost11.7.2025 10:20:47 CEST | Pressemelding
Nå som det er høye temperaturer blir brannmannskapene på Oslo lufthavn daglig sendt på uvanlige oppdrag. Når solen steker som verst, må de ut og redde asfalten fra varmen.
Utvider Beijing-tilbudet: Blir helårsrute10.7.2025 10:11:55 CEST | Pressemelding
Hainan Airlines viderefører direkteflyvningene mellom Oslo lufthavn og Beijing gjennom vintersesongen. Dette betyr at ruten nå blir et helårig tilbud.
Advarer om powerbank: - Dette er forbudt9.7.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Sommerutfarten er i gang, og mange reisende pakker i disse dager kofferten. En feriefavoritt mange fremdeles pakker feil, er powerbanks. Disse er nemlig forbudt i innsjekket bagasje.
Åpner ny direkterute til Phuket4.7.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Norse Atlantic Airways satser på ny rute fra Oslo lufthavn til Thailand. Ruten åpner i desember, og tar reiseglade nordmenn hele veien til Phuket - uten stopp.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom