Universal Music Norge

SAUL - UTÅLMODIG - Ute 9. Mai

Del

Etter å vekslet tid mellom skolebenken og låtskriversesjoner for blant annet Bølgen, er SAUL endelig klar for å tre ut av skyggen og inn i rampelyset. Fredag 9. mai slipper han debutsingelen “UTÅLMODIG” - en R&B-inspirert lettlikelig sommerlåt som handler om å miste seg selv i Oslos evige strøm av impulser.

Eidsvoll-gutten SAUL er godt vant med en hverdag i bedagelig tempo. I hjemtraktene går bussene bare én gang i timen, og det skal planlegges godt for å få gjennomført de minste utflukter. Under oppveksten var en var nødt til å sysselsette seg selv, hvor SAUL valgte både fotball og musikk. Innen sistnevnte var det spesielt trommene som fattet interesse, og deretter beats av alskens kaliber. I senere tid oppstod låtskrivergleden, som raskt utviklet seg etter at han fikk tilgang på studio og utvidet nettverk etter å ha flyttet til hovedstaden. 

Spesielt samarbeidet med Bølgen har utmerket seg hvor SAUL er co-låtskriver på omtrent samtlige låter på albumet “Knust Diamant” (2024), som har resultert i mer enn 2,5M avspillinger. Det var i denne fasen debut-låta “UTÅLMODIG” vokste frem, hvor han tar et oppgjør med hovedstadens stadige impulser:  

“UTÅLMODIG’ kom fort. Den handler om å stå mellom to verdener. Eidsvoll, hvor ting går sakte og avstandene er store. Oslo, hvor alt er tett og tempoet er konstant. Jeg merker det i kroppen – hvordan jeg har blitt utålmodig. Folk som går for sakte. Vente fire minutter på trikken og det føles som en evighet. I Eidsvoll var det omvendt – der lærte jeg å vente.”  
 
UTÅLMODIG er en låt om det spennet. Om valgfriheten man får i en storby, men også hvor lett det er å bli slukt av alt som skjer. Det er en låt som handler om mer enn fart – det er en følelse. 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Simen Ekdahl Universal Music
Last ned bilde
Kristoffer Førland Universal Music
Last ned bilde

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding

Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils

Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o

Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding

Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.

lille Caesar slipper «maria» 20. juni19.6.2025 09:23:27 CEST | Pressemelding

Fredag 20. juni slipper lille Caesar sin nye singel «maria» – en låt om savn, minner og kjærlighet som glapp. Med et refreng som setter seg fra første lytt, er dette en låt mange kommer til å ta med seg gjennom sommeren. «maria» er lille Caesars første utgivelse etter debutalbumet LENGE LEVE LIVET, som har samlet over 13,5 millioner streams siden lanseringen tidligere i år. Låten bygger videre på det som har blitt artistens signatur: melodisterk og umiddelbar pop med en personlig kjerne. – «Jeg begynte å lete etter Maria for over ett år siden – omtrent samtidig som jeg skrev denne låta. Nå har jeg endelig funnet henne. Derfor deler jeg låta med henne og dere i dag,» sier lille Caesar selv om utgivelsen. Med låter som «hva om jeg slutta å bry meg», «brenner» og «hvem kan seile foruten vind?» feat. Tobias Sten (over 4,7 millioner streams, #2 på Spotify og 7200 brukerskapte videoer på TikTok), har lille Caesar for lengst etablert seg som en av de mest særegne og tydelige stemmene i ny nor

Alessandra slipper "Toscana" – en varm sommerlåt med girl power, attitude og ferievibber fra Italia13.6.2025 10:05:31 CEST | Pressemelding

Hør låten HER! Med låten serverer Alessandra en pause fra all drama og kaos i livet med en het og selvtillitsgivende låt for den perfekte venninneferien! Låten er en hyllest til Toscana, som ikke bare er en plass, men et statement: “Man trenger ikke annet når man har sine jenter. Venninner er der for deg, holder deg oppe og minner deg på hvem du er. Nå er det oss!” – Alessandra Toscana er en hyllest til kvinnelig styrke og til alle de fantastiske sommerøyeblikkene vi deler sammen. Den handler om å finne tilbake til seg selv, ha det gøy med sine beste venninner og danse seg fri fra gamle forhold. Toscana er oppfølgeren til dansegulv-bangeren “Non Stop”, og Alessandra viser nok en gang hvorfor hun er en av de mest spennende artistene å følge med på i Europa. Låten er produsert av den Grammy-nominerte stjerneprodusenten William Larsen, også kjent som Nasty Kutt. Mer om Alessandra Til tross for sin korte karriere har Alessandra allerede markert seg som en stjerne både på den norske og inte

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye