Universal Music Norge

SAUL - UTÅLMODIG - Ute 9. Mai

Del

Etter å vekslet tid mellom skolebenken og låtskriversesjoner for blant annet Bølgen, er SAUL endelig klar for å tre ut av skyggen og inn i rampelyset. Fredag 9. mai slipper han debutsingelen “UTÅLMODIG” - en R&B-inspirert lettlikelig sommerlåt som handler om å miste seg selv i Oslos evige strøm av impulser.

Eidsvoll-gutten SAUL er godt vant med en hverdag i bedagelig tempo. I hjemtraktene går bussene bare én gang i timen, og det skal planlegges godt for å få gjennomført de minste utflukter. Under oppveksten var en var nødt til å sysselsette seg selv, hvor SAUL valgte både fotball og musikk. Innen sistnevnte var det spesielt trommene som fattet interesse, og deretter beats av alskens kaliber. I senere tid oppstod låtskrivergleden, som raskt utviklet seg etter at han fikk tilgang på studio og utvidet nettverk etter å ha flyttet til hovedstaden. 

Spesielt samarbeidet med Bølgen har utmerket seg hvor SAUL er co-låtskriver på omtrent samtlige låter på albumet “Knust Diamant” (2024), som har resultert i mer enn 2,5M avspillinger. Det var i denne fasen debut-låta “UTÅLMODIG” vokste frem, hvor han tar et oppgjør med hovedstadens stadige impulser:  

“UTÅLMODIG’ kom fort. Den handler om å stå mellom to verdener. Eidsvoll, hvor ting går sakte og avstandene er store. Oslo, hvor alt er tett og tempoet er konstant. Jeg merker det i kroppen – hvordan jeg har blitt utålmodig. Folk som går for sakte. Vente fire minutter på trikken og det føles som en evighet. I Eidsvoll var det omvendt – der lærte jeg å vente.”  
 
UTÅLMODIG er en låt om det spennet. Om valgfriheten man får i en storby, men også hvor lett det er å bli slukt av alt som skjer. Det er en låt som handler om mer enn fart – det er en følelse. 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Simen Ekdahl Universal Music
Last ned bilde
Kristoffer Førland Universal Music
Last ned bilde

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding

Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils

Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye