Helgeland Kraft forlenger samarbeidet med Kombinertlandslaget
Helt siden 2012 har Helgeland Kraft vært inne som sponsor på Kombinertlandslaget. Nå forlenges samarbeidet.
Helgeland Kraft har forlenget avtalen til etter OL i Italia med opsjon for ytterligere ett år til.
– Veldig glad for samarbeidet. Utøverne er veldig fine ambassadører for sporten og idrett generelt. Nye elementer i avtalen er rettet mot sosial bærekraft og likestilling, noe Kombinertlandslaget har vist at de er i front med. I tillegg ønsker Helgeland Kraft å bruke kombinert i aktiv rekruttering av nye medarbeidere i HK framover, sier Arild Markussen, daglig leder for Helgeland Kraft Strøm.
Mer om samarbeidet på skiforbundet.no.
– Dette har vært et godt og fruktbart samarbeid for begge parter helt siden 2012. Sammen setter vi norsk kombinertsport på kartet lokalt, nasjonalt og internasjonalt, sier sportssjef Ivar Stuan.
Stuan er tilgjenglig på mobiltlf. 922 54 599.
Kontakter
Steinar BjerkmannMediekontakt Kombinert
Tel:+47 917 98 264steinar.bjerkmann@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
OL-kongen Jørgen Graabak legger opp23.5.2025 10:46:36 CEST | Pressemelding
Tidenes mestvinnende kombinertløper i OL-sammenheng, Jørgen Graabak, har bestemt seg for å legge opp.
Uttak freeskilandslaget 2025-202623.5.2025 10:21:08 CEST | Pressemelding
Norge har tatt ut seks utøvere på elitelaget kommende sesong, mens det også er tatt ut seks utøvere på både rekrutt- og juniorlaget.
Hopplandslaget i OL-sesongen16.5.2025 14:05:44 CEST | Pressemelding
Norge har tatt ut 11 hoppere på landslaget for sesongen 2025/26.
Uttak rekruttlandslag og juniorlandslag i kombinert9.5.2025 10:08:20 CEST | Pressemelding
Skiforbundet kombinert har tatt ut utøvere til rekruttlandslag og juniorlandslag for 2025/26-sesongen.
Dette er det nye Kombinertlandslaget6.5.2025 09:27:54 CEST | Pressemelding
Skiforbundet kombinert har tatt ut 11 utøvere på landslaget i 2025/26-sesongen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom