Offentliggjøring av granskningsrapport etter produksjonsfeil
28.4.2025 15:11:30 CEST | Felleskjøpet Agri | Presseinvitasjon
Invitasjon til pressen. Styret i Felleskjøpet Agri engasjerte DNV til å gjennomføre en granskning av hva som skjedde da det ble levert fôr med alvorlig forhøyede verdier av D-vitamin.

Nå er rapporten behandlet av styret. Felleskjøpet ønsker velkommen til pressetreff, hvor en offentlig versjon av rapporten blir tilgjengelig.
Tid: Onsdag 30. april kl 1200
Sted: Kantina, Felleskjøpet Skansen Fabrikk, Nedre Ila 20, Trondheim
Påmelding: presse@felleskjopet.no
Presse som ønsker å følge pressetreffet digitalt, kan få tilsendt lenke ved å kontakte e-postadressen over.
Nøkkelord
Kontakter
PressevaktFelleskjøpet Agri
Tel:900 13 365presse@felleskjopet.noFelleskjøpet Agri hadde i 2024 en omsetning på 21,2 milliarder kroner og 4 217 ansatte. Felleskjøpet Agri er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk, og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge.
Felleskjøpet Agri eier Granngården i Sverige som også har over 100 butikker rettet mot samme målgruppe. Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av om lag 36 000 bønder.
Felleskjøpet Agri er markedsregulator og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agri sitt formål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi i landbruksvirksomheten på kort og lang sikt.
Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Stor kornhøst – ber alle bidra til å få avlingen i hus24.8.2026 10:19:32 CEST | Pressemelding
Gode innhøstingsforhold har gjort at mange kornbønder har fått tresket mye på kort tid. Det merkes ved Felleskjøpets kornmottak, som nå tar imot svært store volumer.
Her er de 3 finalistene til Årets Unge Bonde 202618.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Finalistene til Årets unge bonde 2026 er klare. De tre kandidatene som er med helt til målstreken er Ambjørg Skibdalen fra Telemark, Joar Straume fra Nordland og bondeparet Iselin Mentzoni Eliassen og Jørgen Juul Thomassen fra Troms.
Solid resultat tross krevende innføring av nytt ERP-system17.8.2026 11:18:38 CEST | Pressemelding
Omsetningen i andre kvartal er 3 prosent høyere enn 2025. Driftsresultat før avskrivinger (EBITDA) er 727 millioner kroner i kvartalet, 57 millioner kroner bedre enn i 2025. Hittil i år er EBITDA 661 millioner kroner, som er på nivå med 2025.
God kornsesong i vente – sterk vekst i hvete og havre13.8.2026 14:26:23 CEST | Pressemelding
Det ligger an til en god kornsesong for norske bønder. Den nye prognosen fra Felleskjøpet Agri markedsregulering viser god tilgang på norsk korn, med en samlet produksjon som ligger seks prosent over fjoråret og 13 prosent over femårssnittet.
Hvem er Norges mest inspirerende og bærekraftige bonde?3.8.2026 09:00:04 CEST | Pressemelding
Det skal Felleskjøpet og Landkreditt finne ut av. Nå inviterer de hele landet på nytt til å løfte fram bønder som går foran med bærekraftige løsninger for lønnsom matproduksjon.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom