Ny musikk fra Lana Del Rey, Ramón, GHOST, Rema og Makosir.
11.4.2025 11:54:15 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Ramón holder pusten til du drar
Makosir slipper sin mest personlige låt så langt
Ys1 & Moe3 Trenger ikke snakke – En låt vi må snakke om!
Lana Del Rey er i dag ute med “Henry, come on”. Låten er skrevet og produsert av Lana Del Rey og Luke Laird med god hjelp av Drew Erickson. I løpet av sommeren spiller hun flere utsolgte konserter i byer som London, Dublin, Liverpool, Glasgow og Cardiff samt to datoer på Wembley Stadium. Fredag 25. april står hun på scenen under Stagecoach Festival i California.
De myteomspunnende rockerne i GHOST er klare med sitt sjette album, SKELETÁ, som slippes 25. april. Andre smakebit ut fra albumet er “Lachryma”. SKELETÁ er bandets sjette album og deres mest introspektive hittil. Til våren legger de ut på en omfattende verdensturné som strekker seg over 55 datoer, og de starter det hele i Manchester 15. april. De stopper innom et utsolgt Oslo Spektrum 24. mai, for så å spille sin første konsert i legendariske Madison Square Garden i New York. Turnéen er GHOSTs første siden RE-IMPERATOUR 2023, hvor bandet headlinet Tons of Rock på Ekebergsletta i Oslo.
Den Grammy-nominerte artisten Quavo har slått seg sammen med QC-kollega Lil Baby på den nye singelen “Legends”. Låten er Quavos andre offisielle utgivelse i år. I fjor ble han hedret med Variety Hitmakers Humanitarian of the Year Award for sitt arbeid med Rocket Foundation og hans innsats for å bekjempe våpenvold i Amerika. Samarbeidet sentrerer rundt arv, motstandskraft og reisen fra vanskeligheter til superstjernestatus. Låten bekrefter deres status som ikoner i Atlantas rapscene.
Etter å ha tilbrakt de siste 14 årene med å gi ut musikk og turnere verden rundt som en fjerdedel av det globale fenomenet 5 Seconds of Summer, går Calum Hood for første gang solo. Hans debutalbum har fått tittelen ORDER chaos ORDER og slippes 13. juni. Den første smakebiten fra albumet er “Don’t Forget You Love Me”, et slående første glimt inn i hans nye soniske retning som soloartist.
Den nigerianske superstjernen Rema har med sin musikk fengslet publikum over hele verden. Etter den nylige suksessen med “Baby (Is It A Crime)”, med sample av Sades store 80-tallshit “Is It a Crime?”, er han i dag ute med “Bout U”.
Loyle Carner er ute med singlene “all i need” og “in my mind”. Dette er Ben Coyle-Larners første nye musikk siden albumet hugo fra 2022. Indieband som Fontaines D.C., Idles og Big Thief inspirerte ham til å skrive mer alternativ musikk etter flere år med hiphop-inspirasjon. Fredag 27. juni står han på The Other Stage under årets Glastonbury-festival.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Nytt album og stor turné: Seinabo Sey ønsker oss Välkommen hem13.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Seinabo Sey sitt mest personlige og poetiske album til nå. Med Välkommen hem tar en av Sveriges sterkeste stemmer et helhetlig grep om sitt kunstnerskap – og i høst venter en omfattende konserthusturné med premiere i København 1. oktober og finale i Skellefteå 5. desember.
Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»6.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. Kleven er kjent som en av Norges største, mannlige influensere, samt som regissør, fotograf og TV-personlighet. Han har markert seg som en tydelig og viktig stemme i offentligheten, og har bygget en solid plattform og et stort publikum gjennom flere år. Nå kanaliserer han sin kreative drivkraft inn i popmusikken. «FREAK» er skrevet av Kleven selv og kombinerer drivende produksjon med selvsikker attitude og et refreng som setter seg umiddelbart. Låten er en leken og fryktløs feiring av frihet, begjær og det å eie sin egen identitet. “Dette markerer starten på noe helt nytt i karrieren min. Det er noe jeg alltid har drømt om, men kanskje aldri helt turt å håpe på. Nå kjennes det riktig å gå all in” sier Kleven. Som erfaren regissør står han også bak musikkvideoen til «FREAK». Resultatet er en visuelt sterk og heit produksjon med tyde
Countrystjerna Karen Moe slipper Bærre en drøm5.3.2026 08:55:00 CET | Pressemelding
Den 6. mars slipper Karen Moe sin nye singel «Bærre en drøm». Dette er hennes femte utgivelse på Universal Music og en låt som viser en ny side av den 21 år gamle countryartisten fra Verdal.
Unge Særing slipper singelen «Batman» 6. Mars2.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
17 år gamle Unge Særing fra Halden slipper låten «Batman», en energisk hiphop/pop-utgivelse om å gå fra å være redd til å ta kontroll. Bak driv og tempo ligger en personlig fortelling om oppvekst, maktskifte og det å bruke utenforskap som styrke.
Makosir åpner 2026 med «Jessica» - ute 27. februar27.2.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Makosir årets første singel, «Jessica» - en låt som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel for en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. Etter et sterkt 2025 med utsolgt Sentrum Scene, festivaler over hele landet og en stadig voksende fanskare, åpner Makosir nå et nytt kapittel. Med «Jessica» setter han tonen for det som kommer: et mer organisk, ærlig og personlig Makosir-univers. Hør låten HER! Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den ble skrevet sammen med Benji (Benjamin Pedersen) og Julian Salole, og ble ferdig på rekordtid: «Den ble ferdig på to timer. Den bare datt ut av oss.» I kjent Makosir-stil balanserer «Jessica» det sårbare og det kraftfulle. Teksten treffer rett i kjernen av å bære noe alene: «Jeg sa det går så det griner Selv om det er tårer på mitt kinn Trenger deg ved min side Ingen her som vet at jeg har spilt et skuespill Jeg tar meg samme
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom