Makosir slipper sin mest personlige låt så langt
10.4.2025 10:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Etter en sterk start på året med Bedre sånn er Makosir klar med sin andre singel for 2025 – en ærlig og selvransakende låt som tar for seg en oppvekst preget av uro og rotløshet. Med sin karakteristiske energi og melodiske teft forteller han med Goretex en historie som treffer både hjertet og magen.
“I 6 klasse ble jentene opptatt av sminke
Alt jeg tenkte på var 6 gangen jeg sku flytte.”
“Flaskene er tomme
Alle har dratt hjem
Jeg sover på sofaen for det er en altfor liten seng
Lyder inn på rommet som jeg ikke hadde trengt
Å høre som en kid, det er bare viktig at du vet”
I den nye singelen slipper han guarden ned og forteller usminket om hvordan han tross sitt store smil og energiske ytre har skjult det som foregår på innsiden for de rundt seg. Låta er ikke bare en personlig utlevering, men også en viktig påminnelse om hvor vanskelig det kan være for gutter å snakke åpent om mental helse. Altfor ofte skjuler menn og gutter sine indre kamper bak et smil eller en energisk fasade.
“Denne låta er både vanskelig og viktig å slippe og betyr ekstra mye for meg. Jeg gruer meg faktisk litt, men håper den treffer noen som trenger den”
Med en særegen evne til å balansere det sårbare og det kraftfulle, viser Makosir nok en gang hvorfor han er en artist verdt å følge med på. Singelen slippes på alle plattformer 11. april, og markerer nok et kapittel i hans musikalske reise.
Kontakter
Tina RyrEvent & Promotion Manager
Tina.Ryr@umusic.comBilder

Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Norlie & KKV tilbake til 2008 med «Heartbreak & 808s»16.10.2026 10:18:15 CEST | Pressemelding
Den svenske pop- og hiphopduoen Norlie & KKV slipper «Heartbreak & 808s» sammen med vennen og artistkollegaen Bruno 16. oktober. Med utgangspunkt i Kims første kjærlighetssorg tar låten oss tilbake til videregående, ung kjærlighet og et brudd som mange år senere kan ses tilbake på med takknemlighet.
Secret Garden slipper Raise Your Voices med Royal Philharmonic Orchestra og Holst Singers16.10.2026 10:16:48 CEST | Pressemelding
Singelen er den andre fra det kommende albumet Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra og er ute globalt i dag 16. oktober.
Benjamin Ingrosso slipper det nye albumet baby don’t say that, I’m sensitive i mars 202716.10.2026 09:48:44 CEST | Pressemelding
Benjamin Ingrosso slipper fire nye låter fra det kommende albumet baby don’t say that, I’m sensitive, som kommer 19. mars 2027. Torsdag 5. november 2026 inntar det svenske popfenomenet Oslo Spektrum med sin første arenaturné, What happens next?.
U2 annonserer verdensturné i 2027 – slipper ny låt og musikkvideo15.10.2026 18:05:00 CEST | Pressemelding
U2 legger ut på verdensturné med Carnaval De Luz presents: The Greatest Show On Earth. De første konsertene er bekreftet i Mexico City, São Paulo og Buenos Aires, med Beck som support. Samtidig slipper bandet den nye låten ‘The Greatest Show On Earth’, med en musikkvideo regissert av Anton Corbijn. Turnédatoer i Europa og Nord-Amerika annonseres snart.
Makosir følger opp gullalbumet med «I et annet liv»!15.10.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fire måneder etter at debutalbumet Spill For Galleriet gikk inn i varmen hos det norske publikummet, er Makosir klar med ny musikk. 16. oktober slipper han singelen «I et annet liv» - en låt om kjærligheten som føles riktig, men som likevel ikke får lov til å bli. Singelslippet følger en sterk sommer for Makosir. Debutalbumet Spill For Galleriet har passert Gull, med låter som «Jessica» og «Gledestårer», mens «SOS» har nådd Platina. Fire måneder etter slipp ligger «SOS» fortsatt trygt inne på topp 20 i Norge, etter å ha holdt seg på topp 10 gjennom sommeren. Nå følger han opp med «I et annet liv». Låten handler om en uforløst kjærlighet mellom to mennesker som trekkes mot hverandre, samtidig som de vet at forholdet kanskje aldri kan fungere. I teksten beskrives relasjonen som både et sjansespill, en umulig melodi og et slott bygget av sand - intenst og vakkert, men skjørt nok til å rase sammen. Det oppsummeres i låtens siste linjer: «Lås etter meg Selvom jeg vil treffe deg Det ække mer
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom