TikTok-trend gir ellevill etterspørsel hos REMA 1000: Frosne granatepler endelig tilbake
I midten av februar ble frosne granateplekjerner lansert – og raskt revet ut av REMA 1000-butikkene. Nå er den populære frossenfrukten endelig her igjen. Butikkene gjør seg klare for storinnrykk.

Mandag 31. mars fylles endelig frysediskene hos REMA 1000 opp igjen med frosne granateple-kjerner. De over 682 kjøpmenn over hele Norge er klare for å møte etterspørselen blant kundene.
- Granateple er populært som aldri før, og de frosne granateple-kjernene har vært en kjempesuksess siden vi i REMA 1000 lanserte dem i februar. Vi er overveldet over responsen, sier salgs- og markedsdirektør i REMA 1000, Pia Mellbye. Hun forteller at frosne granatepler er et produkt som ble utviklet av og for REMA 1000 i 2024, og lansert i markedet i 2025.
Over 100 000 poser på vei
Førstkommende mandag blir sju tonn frosne granateple-kjerner tilgjengelig i REMA 1000 sine butikker. Dette tilsvarer 28 000 poser. I begynnelsen av april kommer det ytterligere 20 tonn granateple-kjerner, for å møte etterspørselen blant kundene. En pose inneholder 250 gram granateple-kjerner.
- Vi håper at vi nå har skaffet nok leveranser til å møte etterspørselen inn mot sommeren. Heldigvis har vi gode alternativer til disse frossenposene også, blant annet ferske granateple-kjerner i beger og hele granatepler, sier Mellbye.
I tillegg til den elleville etterspørselen etter frosne granateple-kjerner, opplever REMA 1000 en tydelig økning i salg av beger med ferske granateple-kjerner og hele granatepler. Siden nyttår har salget av hele granatepler økt med åtte prosent, mens beger med ferske granateple-kjerner har økt med nesten 60 prosent sammenlignet med samme periode i 2024.
Sunn TikTok-trend
Salget av granatepler er i tråd med REMA 1000 sin satsning og ambisjon om å selge mer frukt og grønt til kundene, i tråd med helsemyndighetenes anbefalinger. Mellbye mener det er viktig å følge de sosiale mediene tett, for å forstå utviklingen og trendene i markedet, også når det gjelder økt inntak av frukt og grønt.
- Kraften som ligger i de sosiale mediene kjenner vi alle til. Og derfor er det særlig positivt at vi også får denne typen sunne trender, som økt etterspørsel av produkter av kiwi, cottage cheese, bakte poteter og nå; frosne granateple-kjerner. Dette er SoMe-trender vi heier på, sier Mellbye.
Nøkkelord
Kontakter
Pressekontakt
Tel:80031015presse@rema.noBilder


Om oss
I REMA 1000 skal du finne varer av høy kvalitet til den laveste prisen. Samtidig er det viktig for oss at du kan ta med deg varene hjem med god samvittighet. Når vi lager, frakter og selger varer, er vi opptatt av hvordan det påvirker kloden og menneskene rundt oss. Her kan du lese mer om vårt arbeid innen samfunnsansvar og bærekraft: https://www.rema.no/ansvar-i-rema-1000/
Følg pressemeldinger fra REMA 1000
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REMA 1000 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REMA 1000
REMA 1000 lanserer glutenfri pinsa som del av R Goodly-serien12.9.2025 14:31:14 CEST | Pressemelding
Etter den enorme suksessen med REMA 1000s pinsa-lansering i 2023, kommer nå et etterspurt tilskudd i butikkhyllene: en glutenfri variant av den italienske favoritten.
Dette er Årets REMA 1000-butikk30.8.2025 23:05:55 CEST | Pressemelding
REMA 1000 Grannes med Kjøpmann Daniel Chin er kåret til Årets Butikk 2024.
Jan Vidar Wiseth vant prestisjetung REMA 1000-kåring30.8.2025 18:17:44 CEST | Pressemelding
Kjøpmann Jan Vidar Wiseth ved REMA 1000 Breidablikk er kåret til vinner av Ansvarsprisen.
Nå handler vi havre25.8.2025 08:55:45 CEST | Pressemelding
Samtidig som barn og unge har startet høstsemesteret i barnehage og skole, er det på høy tid å erklære at hverdagen er her. Det reflekteres også i dagligvare, hvor blant annet salg av havregryn og grovbrød har eksplodert de siste ukene.
Reke- og jordbærsalget har eksplodert i sommer12.8.2025 12:06:28 CEST | Pressemelding
Gjennom sommermånedene har salget av reker hos REMA 1000 mer enn doblet seg sammenlignet med i fjor. Norske jordbær er også mer populære i år, med nesten dobbelt så mange solgte kurver.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom