Penni fra Eika digitalbank dobler renten på brukskonto etter dagens skuffende rentebeslutning fra Norges bank
27.3.2025 10:07:07 CET | Eika Gruppen | Pressemelding
Skuffet over at rentekuttet uteble? Penni fra Eika digitalbank ønsker å gi et lite plaster på såret i dag.

-
Med Penni har vi satt oss et stort mål om å gjøre bank enklere. Akkurat nå tror vi det viktigste vi kan gjøre er å gi folk et lite økonomisk pusterom etter en lang periode der både priser og renter har gått oppover. Dessverre for alle oss med boliglån ble det ikke rentekutt i dag, men som et lite plaster på såret øker vi isteden renten kraftig på bruks- og lønnskonto ut året, sier Amund Tosterud, leder for kundeopplevelse i banken.
Banken velger å doble sin allerede gode rente på brukskonto til hele 3 %. Renten gjelder fra første krone, og rentenivået låses ut året – uansett om det kommer rentekutt senere. Banken tilbyr også gode renter på Sparekonto med ulike former for binding.
-
Dette gjør at Penni uten tvil har Norges råeste tilbud på dagligbank. Renten på brukskonto gjelder fra første krone, og dette kan fort bety tusenlapper i året for en vanlig familie. Som hos alle andre banker er det pengene kundene setter inn på konto hos oss vi bruker for å finansiere boliglån, og vi er glade for å kunne gi kundene godt betalt for at vi får låne pengene deres, sier Tosterud.
Penni er et nystartet konsept fra Eika digitalbank, men den lille lilla mynten har på kort tid rukket å sette preg på konkurransen med sin kombinasjon av gode renter på både boliglån og innskudd, mobilbank med rating på toppnivå i appstore, og veldig tilgjengelig kundeservice på telefon.
-
Kundene skal være trygge på at om de velger å flytte boliglånet og lønnskontoen sin til Penni, vil de oppleve en bank som det er lett å komme i kontakt med i hverdagen. Vi får tilbakemeldinger på at både nettbanken og mobilbanken er svært brukervennlige og funksjonelle, og selvsagt kan du bruke både Apple Pay og Vipps tæpping med våre kort. I tillegg lover vi at vi vil vil jobbe videre hver eneste dag for å forenkle hverdagen i tett kontakt med deg som kunde, avslutter Tosterud.
Kontakter
Sigurd UlvenKommunikasjonssjefEika Gruppen
Tel:907 21 898su@eika.noAmund TosterudDirektør kundeopplevelser, salg og teknologi i Eika Digitalbank
Tel:95181890Tel:95181890Om Penni fra Eika digitalbank
Penni fra Eika digitalbank er et nytt digitalbankkonsept som ble lansert i januar 2025. Banken tilbyr boliglån med gode priser og en digitalbank i hverdagen med «alt» av vanlige produkter og tjenester. Penni har som mål å gjøre hverdagen enklere for folk, og har derfor en enkel og transparent prisliste, tilgjengelig kundeservice på telefon, og digitale tjenester som får gode skussmål av kundene.

Følg pressemeldinger fra Eika Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Eika Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Eika Gruppen
Eika fortsetter resultatveksten13.8.2026 11:42:47 CEST | Pressemelding
Eika Gruppen leverte et resultat før skatt på 310 millioner kroner i andre kvartal 2026, mot 198 millioner kroner i samme periode i fjor. For første halvår endte resultat før skatt på 511 millioner kroner, en økning på 161 millioner kroner fra året før.
Eika leverer rekordsterkt resultat7.5.2026 09:05:50 CEST | Pressemelding
Eika Gruppen leverte tidenes beste resultat etter årets tre første måneder. Resultatet er drevet av et høyt resultatbidrag fra Fremtind, fortsatt god utvikling i sparing og plassering, samt stabil drift i øvrige virksomhetsområder. Resultat før skatt: 201,5 mill. kroner (151,9) Resultat etter skatt: 186,7 mill. kroner (141,6) Netto driftsinntekter: 493,9 mill. kroner (416,0), inkludert resultatandel fra Fremtind på 156,5 mill. kroner Sparing og plassering: 49,1 mill. kroner (43,7) og vekst i portefølje til forvaltning og antall spareavtaler
Eika med kraftig resultatvekst etter solide tall også i 4. kvartal5.2.2026 09:00:35 CET | Pressemelding
Konsernet leverte et resultat før skatt på 277 millioner kroner i kvartalet og 886 millioner kroner året sett under ett. Tilsvarende tall for underliggende drift i samme perioder i fjor var på henholdsvis 134 og 299 millioner kroner. Hittil i år er totalresultatet på 848 millioner kroner (etter skatt), mot 6,2 milliarder kroner samme periode i fjor som inkluderer gevinst ved salg av Eika Forsikring. Gevinsten utgjorde om lag 5,9 milliarder kroner.
Renta holdes uendret – Penni øker effektiv rente på sparepenger22.1.2026 10:56:23 CET | Pressemelding
Etter dagens rentemøte, hvor Norges Bank holder styringsrenten uendret, kan det se ut som lite skjer. For mange nordmenn er det likevel nå det er mye å hente.
Ansatt ny administrerende direktør i Eika digitalbank16.12.2025 09:18:49 CET | Pressemelding
Kirsti Merethe Tranby er ansatt som administrerende direktør i Eika Digitalbank for å styrke bankens posisjon og vinne kampen om de digitale bankkundene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom