Nå kommer Norges første bok om biohacking
Alette Sophie Aubert og Monica Øien Dyvi, bedre kjent som Biohacking Girls, slipper her en banebrytende bok som kombinerer vitenskap, personlig erfaring og konkrete tips for en sunnere hverdag. Biohacking lanseres 4. april.

Søvnproblemer, stress og lav energi er blitt en del av hverdagen for mange. Over 60 % av nordmenn rapporterer at de sover for lite, og stress er en av de største helseutfordringene i dagens samfunn. Nå viser Alette og Monica hvordan små, praktiske endringer kan gi store resultater – i Norges første bok om biohacking.
Seks pilarer
Boken bygger på seks pilarer som hjelper leseren å ta kontroll over egen helse: bedre døgnrytme, søvn og restitusjon, smart trening og bevegelse, mat og ernæring, gode vaner som varer, og bedre stressmestring.
Monica og Alette har tatt en ledende posisjon i Norge som biohackere, og har gjennom flere år delt kunnskap og hacks for nordmenn gjennom sosiale medier og podkasten Biohacking Girls. I 2022 lanserte de også Norges første Biohacking Weekend, med anerkjente foredragsholdere fra hele verden. Det er blitt en årlig konferanse som avholdes for fjerde gang i april.
Monica Øien Dyvi har 15 års erfaring fra TV og har arbeidet med trening, ernæring og kurs siden 2012. Hun driver Core Balance, er utdannet adjunkt, og har en lang rekke av sertifiseringer og utdannelser innenfor fagfeltet helse og ernæring. Hun har også utgitt fire bøker.
Alette Sophie Aubert er utdannet ketocoach under dr. Eric Berg i USA, har en bachelor i businessadministrasjon og en rekke sertifiseringer innenfor helse og trening. Sammen med Monica var hun også medforfatter på boken Keto Recipes With Love, som ble utgitt i 2022.
Sniktitt i boken her: Biohacking by Gyldendal Norsk Forlag - Issuu
Ta kontakt for mer informasjon!
Nøkkelord
Kontakter
Ellen IhmeProsjektleder marked og presseGyldendal Litteratur
Ansvar for sakprosa norsk og oversatt
Bilder
Om Gyldendal
Gyldendal er Norges største bokkonsern, med virksomheter i alle ledd – fra forlag og innholdsproduksjon, til distribusjon, handel, markedsplasser og tjenester. I hundre år har vi skapt og formidlet historier som beveger, bygger kunnskap og former samfunnet.
Gyldendal Litteratur utgir bøker og digitale produkter for allmennmarkedet innenfor følgende områder: Norsk skjønnlitteratur, barne- og ungdomslitteratur, oversatt skjønnlitteratur, dokumentar- og faktalitteratur. Forlaget utgir i underkant av 300 titler årlig.
Følg pressemeldinger fra Gyldendal
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Gyldendal på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Gyldendal
Aftenposten og Gyldendal med ny storsatsing: Skreddersydd nyhetstjeneste for ungdomsskolen21.5.2025 12:47:48 CEST | Pressemelding
I et medielandskap der TikTok og algoritmestyrt innhold fra andre sosiale medier-plattformer preger informasjonsvanene til unge, lanserer Aftenposten og Gyldendal en ny, digital nyhetstjeneste for ungdomsskolen.
Kampen mot kreft – ny bok fra Fedon Lindberg19.5.2025 10:07:05 CEST | Pressemelding
Fedon Lindberg, lege og spesialist i indremedisin, er en tydelig stemme i norsk helseoffentlighet, kjent for å kombinere medisinsk behandling med innsikt i kosthold, livsstil og komplementære metoder. Mandag 26. mai lanseres hans nyeste bok, Kampen mot kreft.
Ny ungdomsroman fra kritikerroste Alexander Kielland Krag2.5.2025 09:02:00 CEST | Pressemelding
Ikke se nå: En roman om de store valgene man står overfor når man er nesten voksen.
Nobelprisvinner gjester Oslo30.4.2025 15:14:41 CEST | Pressemelding
14. mai besøker Abdulrazak Gurnah Oslo i forbindelse med lanseringen av sin nyeste roman.
Dinosauren som ville bli sjørøver22.4.2025 09:10:00 CEST | Pressemelding
En morsom, original og vilt sjarmerende bildebok om en dinosaur som drømmer om å bli sjørøver.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom