Nygaard Løken inn i gullklubben
Trym Nygaard Løken kjørte inn til fire VM-gull i franske Les Contamines. Dermed ble han historisk. Trym Nygaard Løken har skrevet seg inn i historiebøkene som den andre nordmannen noensinne til å vinne samtlige gullmedaljer i et Telemark-VM. Ikke siden Eirik Rykhus i 2007 har en norsk utøver klart denne bragden.

– Det er helt vilt. Jeg tror egentlig ikke det går opp for meg før sesongen er over. Å tangere Eirik sin prestasjon fra 2007, da jeg fortsatt var langrennsløper og skiskytter, føles veldig stort. Eirik har alltid vært et forbilde for meg, sier Nygaard Løken.
I løpet av verdensmesterskapet har Norge tatt seks pallplasser. I tillegg til Nygaard Løkens individuelle gull i sprint, parallell sprint og klassisk, tok Kaja Bjørnstad Konow og Gøril Strøm Eriksen henholdvis 2. og 3.plass i parallell sprinten.
Les saken på skiforbundet.no
Last ned bilder til fri redaksjonell benyttelse
Sportssjef Bjørn Espen Aase treffes på tlf. 950 59 515
Om Norges Skiforbund
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Mester Grønn forlenger samarbeidet med Skiforbundet langrenn til 20283.7.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Mester Grønn forlenger samarbeidsavtalen med Skiforbundet langrenn og blir med hele veien til og med sesongen 2027/28. Et samarbeid basert på felles verdier.
adidas og Hopplandslaget i gang med samarbeidet1.7.2025 12:01:04 CEST | Pressemelding
– Jeg er glad for å kunne starte vårt partnerskap med Norges Skiforbunds hopplandslag. Vi ser frem til å utstyre landslagsutøverne med de beste produktene, og til å se de ikoniske tre stripene våre komme enda tydeligere fram på noen av de største vintersportsarenaene i verden, sier Bjørn Gulden, konsernsjef i adidas.
Elon styrker samarbeidet med Skiforbundet langrenn – følger utøverne hele veien til toppen26.6.2025 15:21:10 CEST | Pressemelding
Etter flere år som viktig støttespiller for regionlagene i hele landet, styrker Elon nå samarbeidet med Skiforbundet langrenn ytterligere. Tidligere i høst ble avtalen utvidet til også å omfatte eliteløperne, og nå forsterkes partnerskapet for å sikre at flere utøvere får muligheten til å ta steget helt til verdenstoppen.
DHL Express og Skiforbundet langrenn utvider samarbeidet - alle tre elitelag løftes frem25.6.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
DHL Express utvider sitt samarbeid med Norges Skiforbund langrenn og blir partner for alle elitelagene – kvinner, menn og para – ut sesongen 2026/2027. Dette markerer en betydelig styrking av det langsiktige partnerskapet som ble etablert i 2019.
Knut-Eirik Dybdal blir sjef for VM i Narvik19.6.2025 21:44:38 CEST | Pressemelding
Etter en grundig rekrutteringsprosess er Knut-Eirik Dybdal ansatt som ny daglig leder for VM i alpint i Narvik 2029.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom