Arif teamer opp med Broiler og Stig Brenner på «Dumme boys»
20.3.2025 09:30:27 CET | Sony Music Norway | Pressemelding
Hva skjer når tre av Norges største artister teamer opp? Klubbanthemet «Dumme boys».

«Denne er for at fansen skal få noe nytt å lade opp til festivalsommeren med.»
Siden NORA-Collective brødrene gikk #1 med «Let’s Go» i høst, har begge stort sett vært i studio og jobbet på egne prosjekter, men har samtidig rukket å slippe litt musikk. Stig Brenner startet året med en ny #1 da han gjestet Astrid S sin tolkning av «Få det på» fra årets «Hver gang vi møtes», før han på ny entret topp 50 med «Bedre sånn» med Makosir noen uker senere. Arif har holdt seg mest under radaren og inne på Sommero der han jobbet med ny musikk, men hoppet i februar på «Okey Okey» sammen med Pacify.
Norges største DJ- og produsentduo, Broiler, består av barndomskameratene Simen Auke og Mikkel Christiansen. Det som startet som et youtubefenomen i 2011, har vokst til å bli en av Norges mest ettertraktede artister. 2025-året startet med ny musikk med Chris Abolade og eksklusive Broiler Room intimkonserter, før en utsolgt Unity Arena med 25.000 besøkende i mars.
«Dette er et samarbeid vi har drømt om lenge. Vi har fulgt både Stig og Arif helt fra starten og sett de utvikle seg til å bli noen av de dyktigste artistene i landet. Alle følte seg veldig inspirerte av hverandre og vi kokte opp en låt som ble akkurat sånn vi hadde håpet på da vi drømte om å jobbe sammen!»
«Dumme boys» er ute fredag 21.mars.
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPR Manager, local rep
Tel:+47 473 91 856robert.hibner@sonymusic.comBilder

Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Kløverr slipper «Selv om du hater meg»24.9.2026 08:20:00 CEST | Pressemelding
Med sårbar historiefortelling, sterke melodier og moderne popproduksjon har Kløverr skapt et uttrykk som både føles personlig og universelt. Den unge Oslo-artisten lager musikk for øyeblikkene som setter spor, og setter ord på erfaringer mange kjenner seg igjen i.
Maria Mena slipper sitt aller første livealbum24.9.2026 08:15:00 CEST | Pressemelding
Fredag 25. september slipper Maria Mena sitt aller første livealbum «Perspective – Best Of "The Live Sessions" from Oslo Concert House», et album spilt inn under fire utsolgte jubileumskonserter i Oslo Konserthus tidligere i år. I løpet av august kom den første smakebiten «My Lullaby» og «Just Hold Me», og i starten av september fulgte «It Took Me By Surprise».
Sandra Kolstad «Danse i blinde»23.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Utgivelse: 25. september Sandra Kolstads nye singel ledsages av en video av hennes blinde venn som går kunstløp. Denne sangen startet egentlig for flere år siden, da jeg dansa med en blind venn på et rave i Oslo. Uten å romantisere blindhet var det noe sterkt frigjørende i den dansen. Noe med kraften i å ikke bli sett, at bevegelsene og dansen for et øyeblikk var unntatt blikket.
Odd Nordstoga vil seie deg noko «Før du går»21.9.2026 13:19:40 CEST | Pressemelding
Turnéaktuelle Odd Nordstoga slepp singelen «Før du går», med gjestevokal frå Sigrid Aase, fredag 25. september. Vi får albumet med same tittel 9. oktober.
Jesper Fosdahl slipper albumet «Fus»21.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
25. september slipper Jesper Fosdahl sitt første album, «Fus». Albumet er et personlig prosjekt som har vokst frem over flere år, parallelt med Fosdahls arbeid som låtskriver og gitarist i Funk For Forest og Jon Ranes’ band. Med «Fus» samler han egne erfaringer, relasjoner og nederlag i et album som både er nært, levende og stort i uttrykket.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom