Endringer i ledelsen av det norske langrennslandslaget
Norges Skiforbund informerer om viktige endringer i ledelsen av det norske langrennslandslaget. Stillingen som landslagssjef vil bli lyst ut eksternt til høsten, med mål om å ha en ny landslagssjef på plass etter OL i 2026.
– Landslagssjefrollen er en av de viktigste stillingene i norsk langrenn, og det er avgjørende at vi finner den rette personen til jobben, sier Cathrine Instebø, daglig leder i Skiforbundet Langrenn.
Rekrutteringsprosessen ble utsatt til etter VM, grunnet nedleggelsen av junior- og rekruttlaget og endringer i hvordan vi skal satse på yngre skiløpere. Dette krevde betydelig oppmerksomhet fra organisasjonen, og det ble vurdert som best å utsette rekrutteringen av landslagssjef for å sikre en grundig prosess.
I mellomtiden vil Per Elias Kalfoss fungere som landslagssjef frem til etter OL i Italia i 2026.
Les saken på skiforbundet.no
Per Elias Kalfoss treffes på tlf. 976 71 228
Cathrine Instebø treffes på tlf. 930 51 707
Om Norges Skiforbund
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Kombinertlandslaget skal løfte Budor som ski- og hyttedestinasjon12.12.2025 13:51:41 CET | Pressemelding
Perfekte skiløyper ønsker deg velkommen til Budor. Nå håper Budor AS å løfte hyttesalget med hjelp av verdens beste kombinertløpere.
Bostadløkken skadet i USA11.12.2025 20:05:48 CET | Pressemelding
Freeski-utøveren William Bostadløkken (20) falt under trening i Steamboat i USA og er nå innlagt på sykehus i Denver. Han har pådratt seg flere bruddskader, blant annet i ryggen, og ble operert i går ettermiddag lokal tid.
Andre strake seier11.12.2025 14:08:07 CET | Pressemelding
Jesper Saltvik Pedersen kjørte inn til sin andre strake World Cup-seier i dagens super-G-renn i Østerrike.
Seier til Saltvik Pedersen10.12.2025 16:00:21 CET | Pressemelding
Jesper Saltvik Pedersen vant åpningsrennet i World Cup i Østerrike i dag.
Disse skal i aksjon under førjulsrennene i Ramsau10.12.2025 09:42:00 CET | Pressemelding
Kampen om OL-billetter fortsetter for kombinertgutta, mens Ida Marie Hagen gikk rett til topps i sammendraget etter åpningshelgen i Trondheim.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom