Christina Almtun blir ny sjef for forretningsområdet Europa, i Agria
Agria er stolte av å kunngjøre at Christina Almtun tiltrer som ny sjef for forretningsområdet Europa. Med det øverste ansvaret i syv land, vil hun lede og utvikle virksomheten i tråd med målet om å bli det ledende dyreforsikringsselskapet i Europa.

Bred erfaring
Altum har bred erfaring fra forsikringsbransjen. Hun kommer fra forsikringsselskapet Svedea, hvor hun var kommersiell sjef i 13 år. Før det jobbet hun i If, hvor hun hadde flere lederstillinger med fokus på forretningsutvikling, strategisk integrasjon, salg og distribusjon.
– Vi er glade for å ønske Christina Almtun velkommen til Agria som en del av vår videre vekstreise. Med hennes omfattende bakgrunn fra forsikringsbransjen og erfaring med å bygge suksessfulle selskaper, bringer hun med seg den kompetansen, energien og det engasjementet som trengs for rollen. Vi er sikre på at hun vil styrke vår markedsposisjon betydelig, sier David Haak, konsernsjef i Agria.
Vekstpotensial i Europa
Agria er et forsikringsselskap som kun forsikrer dyr. De har hovedkontor i Sverige og driver virksomhet i Norge, Danmark, Finland, Tyskland, Frankrike, Storbritannia og Irland. I tillegg til å få ansvaret for de eksisterende markedene, vil Almtun også lede veksten ved eventuelle fremtidige etableringer i andre land. Millioner av uforsikrede kjæledyr og hester på det europeiske markedet gir grunnlag for et enormt vekstpotensial.
– Det føles fantastisk, utfordrende og spennende å få være med på å bygge opp den europeiske virksomheten fremover. Jeg ser frem til å møte alle dyktige kolleger, og til å være med på å gjøre en forskjell, sier Almtun om sin nye stilling.
Nøkkelord
Kontakter
Ida M. NisjaPressekontakt, Agria
Tel:97142026idamarie.nisja@agria.noBilder

Om Agria Dyreforsikring
Agria Dyreforsikring er Norges eneste forsikringsselskap for kun dyr, og tilbyr gode og fleksible forsikringer til hunder, katter, hester, smådyr og fugl.
Agria Dyreforsikring er en filial av Agria International som er et datterselskap av Agria Djurförsäkring. I tillegg til Norge har Agria virksomhet i Sverige, Danmark, Finland, England, Frankrike, Tyskland, Nederland og Irland.
Følg pressemeldinger fra Agria Dyreforsikring
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Agria Dyreforsikring på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Agria Dyreforsikring
Dette er giftig for katten4.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Katter er nysgjerrige skapninger som kan bli fristet til å smake på ting som kan være farlige for dem. Forsikringsselskapet Agria gir deg en oversikt over noe av det som kan forårsake forgiftning hos katter, slik at du kan gjøre ditt beste for å unngå at det skjer.
Når katten plutselig biter30.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Det er alltid koselig å klappe en katt, bortsett fra hvis den plutselig biter. Lær deg å lese kattens signaler for å unngå at slike situasjoner oppstår. Forsikringsselskapet Agria og veterinær Sara Solheim, kommer med noen råd.
Slik får du hunden til å bli glad i vann10.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er her, og mange hundeeiere ønsker å ta med hunden på en kjølende dukkert. Noen hunder er født svømmere, mens andre kan være mer skeptiske til vann. Veterinær Sara Solheim og forsikringsselskapet Agria gir deg gode tips til hvordan du lykkes med vanntilvenning.
Livsfarlig å la hunden være løs i bilen2.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
En undersøkelse utført for forsikringsselskapet Agria viser at de fleste hunder er sikret på en trygg måte i bilen, men ikke alle. Hele syv prosent av hundene er løse i bilen på biltur. Ved en trafikkulykke kan det føre til alvorlige skader både for hunden, passasjerer eller føreren.
Ny samarbeidsavtale mellom DyreID og Agria26.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
DyreID og forsikringsselskapet Agria inngikk nylig en samarbeidsavtale der dyr og deres eiere er i fokus.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom