Felles uttalelse fra Forfang og Lindvik
9.3.2025 21:10:25 CET | Norges Skiforbund | Pressemelding
Uttalelse fra skihopperne Johann Forfang og Marius Lindvik.
Vi beklager at vi ikke har orket å uttale oss til mediene etter det som skjedde i går.
Vi er begge helt knust. Ingen av oss ville ha hoppet med dresser vi visste var manipulerte. Aldri.
Tilliten til støtteapparatet har vært stor og de har alltid jobbet hardt for å utvikle konkurransedyktig utstyr.
Også vi utøvere har et ansvar for at dressen passer, men vi har ikke hatt noen rutiner for å ettergå arbeidet støtteapparatet har gjort, f.eks. når det gjelder søm.
Dette må vi lære av. Nå ønsker vi fullstendig åpenhet om det som har skjedd og ser frem til å snakke med FIS sine granskere.
Johann Forfang
Marius Lindvik
Kontakter
Espen GraffLeder kommunikasjon og samfunn
Tel:+47 909 32 595espen.graff@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Invitasjon media Holmenkollen Skifestival 14.-15. mars3.3.2026 11:10:54 CET | Presseinvitasjon
Holmenkollen Skifestival i samarbeid med Norges Skiforbund inviterer media til nordisk helg i Holmenkollen 14.-15. mars.
Junior-VM nordiske grener sendes på VG TV27.2.2026 07:55:37 CET | Pressemelding
Den første uka i mars byr på junior-VM nordiske grener og U23-mesterskapet i langrenn. All skimoroa fra Lillehammer sendes på VG TV.
Uttak junior-VM alpint Narvik26.2.2026 09:17:38 CET | Pressemelding
Norges Skiforbund Alpint har uttatt utøvere til årets junior-VM i Narvik 4.-12. mars.
Uttak skiflyging hopp i Kulm24.2.2026 09:35:03 CET | Pressemelding
Seks norske hoppere er klare for å fly langt i Kulm. Isak Langmo er tilbake på øverste nivå.
Historisk skiflygingsrenn i kombinert24.2.2026 07:38:06 CET | Pressemelding
Fredag skriver kombinertsporten historie med tidenes første World Cup-renn i skiflyging.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom