Porsangmoen: Nye flerbrukshaller ut på anbud
Forsvarsbygg har fått i oppdrag om å etablere to nye flerbrukshaller i Porsangmoen leir. Dette kommer i tillegg til de to som er under oppføring og står ferdig i løpet av våren 2025.

Oppdraget legger til rette for utviklingen av Finnmark landforsvar (FLF) og etablering av Finnmarksbrigaden, gjennom utbygging av eiendom, bygg og anlegg (EBA). Det skal fremskaffes to nye flerbrukshaller med stor fleksibilitet som kan tilpasses varierende fremtidige behov.
Bygger forsvarsevne
Forsvarsbygg er en del av samfunnsoppdraget som forsvarssektoren har. Hver dag skal vi levere eiendom, bygg og anlegg som våre soldater og allierte trenger for å løse sitt oppdrag, sier Nils Bjørnsund, totalprosjektleder i Forsvarsbygg.
Flerbrukshaller som vi oppfører for Forsvaret i Finnmark er robuste bygg. Hallene oppføres i betong med noe stålbæring av bygget.
Utlysningen er klar og ligger ute
Konkurransen med å bygge flerbrukshallene ligger allerede ute i markedet på www.doffin.no.
Kontrakten gjennomføres som en totalentreprise i henhold til NS 8407. Byggene er på til sammen 4100 kvm BTA.
Etter planen skal disse ferdigstilles og tas i bruk av Forsvaret høsten 2027
Kontakter
Pressevakt
Tel:47 7777 47pressevakt@forsvarsbygg.noBilder

Følg pressemeldinger fra Forsvarsbygg
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Forsvarsbygg på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Forsvarsbygg
Forsvarsbygg starter anleggsarbeid for nytt radaranlegg i Nordkapp7.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Forsvarsbygg starter vei- og tomtearbeid til nytt radaranlegg på Magerøya i Nordkapp kommune i midten av juli. Finnmarksentreprenør Ma Tek AS har fått oppdraget, som har en verdi på 8,1 millioner kroner inkl. mva.
Flere boliger til flystasjonen i Evenes27.6.2025 13:25:12 CEST | Pressemelding
Forsvarsbygg bidrar aktivt til å styrke Forsvarets beredskap ved å sikre moderne og funksjonelle boliger for personell ved Evenes flystasjon. Nå skal det bygges leiligheter på den gamle hoteltomta i Bogen.
Ny kaserne åpner på Madla: – Dette er en god start på styrkingen av rekruttutdanningen vår4.6.2025 11:09:22 CEST | Pressemelding
Nå i juni vil en splitter ny kaserne stå klar for å ta imot nye rekrutter ved rekruttskolen KNM Harald Haarfagre i Madlaleiren i Stavanger. Dette er det første bygget som tas i bruk av en rekke planlagte byggeprosjekter i leiren årene som kommer.
Storsatsing på naturmangfold: Forsvarsbygg inngår rammeavtale verdt 70 millioner20.5.2025 14:43:28 CEST | Pressemelding
Forsvarsbygg styrker innsatsen for natur og miljø gjennom en ny rammeavtale for rådgivningstjenester innen naturmangfold, konsekvensutredning, klimatilpasning og naturrestaurering.
Nå starter anleggsarbeidet på Jan Mayen-første båt har gått20.5.2025 09:00:55 CEST | Pressemelding
Forsvarsbygg skal i praksis bygge et nytt samfunn ved at det etableres nytt stasjonsbygg, nye garasjer, nye båtnaust og ny nødforlegning på den vulkanske øya. Det aller meste av det som trengs for å fornye øysamfunnet må transporteres og losses fra båt, i et område med arktisk og krevende klima. Byggingen innebærer en stor logistikkoperasjon, som nå har startet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom