Stor romankonkurranse i regi av Bastion og Bonnier Norsk Forlag
14.1.2025 14:51:22 CET | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding
Bastion jakter det norske svaret på Jojo Moyes og igangsetter skrivekonkurranse med bokutgivelse og stipend på kr 100 000 som premie.

I midten av januar vil Bastion, et imprint i Bonnier Norsk Forlag, lansere en skrivekonkurranse for både etablerte forfattere og helt nye stemmer i jakten på nye, norske feelgoodstjerner. Premien er på kr 100 000, i tillegg til normalkontrakt og bokutgivelse. Fristen for innlevering av manus er i august 2025.
– Vi vil høre fra deg som brenner for underholdningslitteratur generelt og feelgood-romaner spesielt, sier redaksjonssjef i Bastion, André Mælen Nilsen.
– Vi håper naturligvis på å finne det norske svaret på Jojo Moyes. Vi ønsker å utvikle forfatterskap – og målet er bredde innenfor feelgoodsjangeren, alt fra historiske romaner til romantiske komedier til kosekrim. Det aller viktigste er at historien berører og ikke minst, stråler av fortellerglede, utdyper han.
Bastion har vært synonymt med oversatt feelgood i en årrekke og har med forfatternavn som Jojo Moyes, Santa Montefiore og Liane Moriarty gjort stor suksess. Fra januar 2025 vil Bastion også satse på norsk feelgood med blant annet den norske feelgood-dronningen Katrine Wessel-Aas i stallen.
Nøkkelord
Kontakter
André M. NilsenRedaksjonssjef i Bastion
Tel:+47 92 60 79 44andre.nilsen@bonnierforlag.noBilder


Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Hvor ble det av Ormen Lange?18.9.2026 16:02:39 CEST | Pressemelding
Vetle Lid Larssen med ny historisk trilogi om kompromissløse kvinner, nazistenes jakt på kulturminner og et vikingskip på vei mot utslettelsen.
Bestselgerforfatter flytter til Norge16.9.2026 07:08:03 CEST | Pressemelding
Australske Amanda Geard har forelsket seg i Norge. Nå gir hun ut romanen Glassnøkkelen, med handling lagt til Nord-Norge. Og ikke nok med det: Hun har kjøpt seg hus i Narvik.
Unni Lindell har 30-årsjubileum som krimforfatter11.9.2026 07:46:35 CEST | Pressemelding
30 år etter brakdebuten med Slangebæreren er Unni Lindell aktuell med nok en spenningsroman, denne gangen med en frittstående krimthriller Rødt flagg.
Jørn Lier Horst og Hans Jørgen Sandnes med ny barnebokserie10.9.2026 07:08:54 CEST | Pressemelding
Detektivbyrå nr. 2 er Norges mest populære barnebokserie gjennom tidene, med over fire millioner solgte eksemplarer. Nå utvides universet med en helt ny serie der hunden Åtto har hovedrollen.
Debuterer med roman om katastrofens etterspill4.9.2026 08:56:00 CEST | Pressemelding
I sin debutroman snur Siv Helén Strømland katastrofetenkningens premiss på hodet når det verst tenkelige faktisk skjer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom