Universal Music Norge

Pop-legende ute med nytolket norsk låt

Del
Foto: Vegard Breie
Foto: Vegard Breie

Fredag, 10. januar, slipper den svenske pop-legenden Carola sin nye singel, "Zoe". En personlig og livlig nytolkning av Thomas Dybdahls låt Cecilia. Carola har valgt å synge sangen på engelsk, og har gitt den en ny energi og et friskt perspektiv. Med "Zoe" tar hun kjærligheten til datteren et steg videre, både musikalsk og følelsesmessig – en hyllest til det sterke båndet mellom mor og datter. Hun forteller;  

«Vi fann varandra Zoe och jag och vi vann livet tillsammans! ”Du föddes i mitt hjärta” brukar jag säga till henne – min älskade dotter som fyllde 3 år när vi kom hem från den afrikanska kontinenten till vårt gemensamma hem och familj i Sverige. För mig har det alltid varit viktigt att hon ska känna att hon är tillräcklig som hon är och att hon kan bli allt det hon innerst inne drömmer om att bli. Som jag också sjunger om i min tolkning av Thomas Dybdahls ”Cecilia”. Nu med ny titel: ”Zoe” och på engelska i fullt popös!» 

Sterk deltakelse i «Hver gang vi møtes»  
Carola er den første svenske artisten som deltar i Hver gang vi møtes, der hun opptrer sammen med norske artister som Ina Wroldsen, Astrid S, Thomas Dybdahl, Stein Torleif Bjella, Kjartan Lauritzen og Jonas Benyoub. Serien, som hadde premiere 1. januar 2025, åpnet med at Carola ble hyllet som hedersgjest. I programmet tolker hun flere norske låter, hvor «Min far» er den første av totalt seks tolkninger som slippes på strømmetjenester hver uke frem til 14. februar.  

Konsert i Norge 
Den 11. oktober 2025 inntar Carola Unity Arena på Fornebu for sin største konsert i Norge noensinne. Dette blir hennes eneste konsert i Norge i år, og publikum kan se frem til en uforglemmelig opplevelse med den svenske superstjernen.  

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Foto: Vegard Breie
Foto: Vegard Breie
Last ned bilde
Foto: Vegard Breie
Foto: Vegard Breie
Last ned bilde
Foto: Vegard Breie
Foto: Vegard Breie
Last ned bilde

Lenker

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Askepott-vri og cowboyvibes i Carina Dahl og Zadekings nye singel11.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding

Fredag 12. september er det duket for fest når Zadeking og Carina Dahl gir ut låta Cowboyhatten. Den energiske og catchy låten kombinerer et lekent cowboy-univers med et tydelig Cinderella-tema, men i stedet for en glassko er det eieren av cowboyhatten det letes etter. Musikken får ekstra liv gjennom visuelt innhold spilt inn i en ekte cowboy-by i Strömstad, hvor både rånere og bygdeliv setter stemningen. Zadeking forklarer bakgrunnen til låta slik: “Låta ‘Cowboyhatten’ er inspirert av den klassiske Disney filmen Askepott. I filmen prøver prinsen å finne hvem som passer skoen mens vi har tvistet det til: hvem passer egentlig denne cowboyhatten? Samarbeidet med Carina har vært helt on point! Elsker viben vi hadde i studio ho er en utrolig dyktig artist som jeg garantert kommer til å jobbe med igjen.” Carina er også veldig entusiastisk over samarbeidet, og sier dette om tilblivelsen av låta: “Vi trenger mer samarbeid mellom norske artister, og hele reisen fra studio til videoinnspilling

Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye