Kjøp av Ruseløkkveien 6
KS, ved Kommunenes Hus AS, har kjøpt naboeiendommen Ruseløkkveien 6.

- Kjøpet av naboeiendommen gir KS større finansiell trygghet og øker konsernets muligheter for utvikling i fremtiden. Investeringen gir også KS mulighet til å yte flere og bedre tjenester for medlemmene på sikt. sammen med våre datterselskaper, sier styreleder i KS Holdning, Gunn Marit Helgesen.
KS har siden 1957 vært lokalisert i Kommunenes Hus – sentralt beliggende ved Nasjonalteateret stasjon i Oslo. Gjennom Kommunenes Hus AS driver KS utleie både til egne og eksterne virksomheter. Kommunenes Hus AS er et eiendomsselskap eid av KS Holding, som eier og forvalter eiendommen Kommunenes Hus.
- Eiendommens beliggenhet, verdi og potensiale gjør at kjøpet av eiendommen er en langsiktig og god investering for Kommunens Hus og KS. Det gir Kommunenes Hus mulighet for å utvikle lokalene i fremtiden, sier styreleder i Kommunenes Hus, Terje Madsen.
Ruseløkken 6 er et kontorbygg, og nærmeste nabo til Kommunenes Hus. Bygget ble bygget i 1958, er 3126 kvm stort og går over 10 etasjer, hvor hver kontoretasje er på 281 kvm. Bygget huser blant annet treningssenteret SATS i de 3 nederste etasjer. Øvrige leietakere er kontorleietakere innen finans og shipping.
Kontakter
Liv Merete WikerKommunikasjonsdirektør
Tel:992 07 708LivMerete.Wiker@ks.noFølg pressemeldinger fra KS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KS
Positive klimasteg fra regjeringen – men flere virkemidler må på plass11.4.2025 07:05:55 CEST | Pressemelding
Regjeringen lover mer klimahjelp til kommunene. - Men det må følge penger og kraftig opptrapping med på løftene, ellers vil ikke kommunene klare jobben med å kutte utslipp i tide, sier styreleder i KS.
Nordmenn vil ta ansvar for egen alderdom1.4.2025 09:35:02 CEST | Pressemelding
Et flertall er villige til å ta ansvar for sin egen og sine pårørendes velferd når vi blir eldre. Det viser ny undersøkelse KS har fått gjennomført.
Lokalpolitikere utfordrer rikspolitikerne i valgkampen7.3.2025 11:05:04 CET | Pressemelding
– Ordførere og lokalpolitikere i Vestfold utfordrer alle partier og stortingskandidater i valgkampen: Gi kommunesektoren handlingsrom slik at vi kan fortsette å gi innbyggerne gode tjenester, sier KS’ fylkesstyreleder Gina Merethe Johnsen i KS Vestfold.
Kommunene gikk nær 4 milliarder i minus i 20245.3.2025 13:00:13 CET | Pressemelding
Det største kriseåret i kommuneøkonomien på mange år endte med at kommunene gikk med nesten 4 milliarder kroner i minus i 2024. Seks av ti kommuner gikk i minus, viser KS’ nye regnskapsundersøkelse.
Ordførerne i Vestfold samles til KS' strategikonferanse5.3.2025 09:02:53 CET | Presseinvitasjon
KS Vestfold og Telemark inviterer til strategikonferanse for kommuneen i Vestfold fredag 7. mars. Ordførere, andre folkevalgte og kommunedirektører fra hele fylket deltar.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom