Eivind Undrum Jacobsen får nye oppgaver i NRK
Regionredaktør Undrum Jacobsen går nå over i en ny rolle i skjæringspunktet mellom innholdsproduksjon og teknologi, hvor NRKs store endring av produksjonsplattformen står sentralt. Nyhetsredaktør i NRK Trøndelag, Nareas Sae-Khow, blir konstituert regionredaktør midt.

— Det er en tid for alt, og nå var det riktig for meg å gå videre til nye oppgaver i NRK. Det neste året skal NRK i Trondheim inn i et nytt bygg og står overfor store endringer. Å få på plass nye, friske lederkrefter i god tid før vi skal flytte, vil gi både forutsigbarhet og ro i organisasjonen i en kritisk fase. Jeg har hatt spennende og lærerike år. Det har også vært noen krevende saker, og beslutninger som ikke alle har vært enige i. Men, først og fremst er jeg takknemlig for å ha jobbet med mange svært dyktige kollegaer. Det tar jeg med meg videre inn i nye oppgaver, sier Eivind Undrum Jacobsen.
Eivind Undrum Jacobsen har vært regionredaktør midt siden 2020.
— Jeg vil takke Eivind for innsatsen gjennom de siste fire årene, han har skapt muligheter for at innholdsproduksjonen har blitt forsterket og fornyet. Hans innsats har vært helt avgjørende for at NRK i Trondheim om under et år starter innflyttingen til et nytt bygg som jeg er helt sikker på at vil gi et enda bedre tilbud til publikum og sikre NRK som en av de mest attraktive arbeidsplassene i medie-Norge sier Marius Lillelien, distriktsdirektør i NRK.
Ta kontakt med Marius Lillelien for ytterligere informasjon eller spørsmål.
Kontakter
Ellen SporstølPressesjef, NRKNRK Marked og kommunikasjon
Tel:46817117Tel:46817117ellen.sporstol@nrk.noBilder


Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Howard er tilbake!2.7.2025 10:13:37 CEST | Pressemelding
90-tallshelten Howard gjør radio-comeback. I sommer blir det poprush på NRK P1.
Dette er de nye deltakerne i «Norges tøffeste»27.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
Den nye sesongen blir både større og tøffere når 12 deltakere kjemper om den gjeve tittelen.
Her er årets FleRe-stipendiater25.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Seks stipendiater med flerkulturell kompetanse har fått plass i årets FleRe-program.
NRK Leseklubbens sommergave til alle bokelskere23.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
I sommer kan du lytte til alle bøkene fra NRK Leseklubben, helt gratis!
NRK TV-aksjonen i 2026 til Flyktninghjelpen18.6.2025 17:01:00 CEST | Pressemelding
Stiftelsen Flyktninghjelpen er tildelt TV-aksjonen i NRK for 2026
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom