Easee

Easee lanserer Charge Max: En presis og effektiv elbillader

Del

Easee introduserer Charge Max, sin hittil mest presise og energieffektive lader. Løsningen setter ny standard for elbillading over hele Europa.

Foto: Easee Charge Max
Foto: Easee Charge Max

 – Vi er svært stolte av å kunne lansere Charge Max. Det er en banebrytende og fremtidsrettet ladeløsning som kundene våre kan glede seg til å ta i bruk, sier Anthony Fernandez, administrerende direktør i Easee.  

– Charge Max viser at vi leverer det beste innen ladeteknologi. Med denne ladeboksen får du presis, kostnadseffektiv og bærekraftig lading.  

Charge Max er ideell for både hjemmebruk og bedriftsbruk. Den sørger for pålitelige og transparente målinger som møter både dagens og morgendagens ladekrav. Laderen har et stilrent design og en lettlest skjerm som lar brukerne overvåke sitt nøyaktige energiforbruk og ha kontroll over kostnadene. 

 
Presisjon og effektivitet
 
Maskinvaren i Charge Max overholder EU-direktivet om måleinstrumenter (MID) og gir presise, standardiserte målinger av strømforbruket. Direktivet sikrer at kunder kun betaler for strømmen de faktisk bruker. Dermed unngår kundene overprising og energisløsing. Direktivet er allerede innført i store deler av Europa, og blir snart pålagt i Norden.

De presise MID- målingene gjør også at Charge Max passer perfekt til firmabilister som skal kompenseres for energiutgiftene sine. Med denne laderen kan kundene nå redusere kostnader uten at det går på bekostning av kvalitet og effektivitet. 

Easees visjon for innovasjon og bærekraft  
Anthony Fernandez ble utnevnt til administrerende direktør i Easee i august. Selskapet forsetter nå sin vekstreise internasjonalt, og de brukervennlige løsningene fra Easee blir dermed tilgjengelig for et større marked.

Charge Max, det nyeste tilskuddet i Easees produktportefølje, er resultatet av mange års forskning og utvikling.  

– Laderens stilrene design, nøyaktighet og robusthet gjør den til et naturlig valg for kunder som ønsker en brukervennlig og MID-kompatibel løsning som er enkel å installere, legger Fernandez til. 

 
Charge Max: En grønnere fremtid gjennom banebrytende forskning 
 
Charge Max inngår også som en del av Easees forskning på toveis ladeteknologi. Gjennom samarbeid med selskaper som Polestar, Vattenfall og Svenska Kraftnät ønsker Easee å være med på å forme fremtidens strømnett, samt bidra til at lading av elbiler blir sikrere, mer effektivt og bærekraftig. 

 
Vekst og ekspansjon over hele Europa 
 
Easee opplever fortsatt sterk vekst og har som mål å selge over én million ladere i Europa innen 2025. Easee ble grunnlagt i 2018 med mål om å forme den elektriske fremtiden og styrke sin tilstedeværelse i det europeiske markedet. Nylig åpnet Easee et kontor i München og ansatte Stephan Voigt som landdirektør i Tyskland. Dermed styrker Easee sin posisjon i lokale markeder og kan tilby sine innovative ladeløsninger til flere. Easee styrker også sin posisjon i Norden ved å utnevne Tobias Bennerholdt som regional salgssjef for Norden. 
 
Charge Max lanseres i hele Europa i disse dager. 

Kontakter

Lenker

Om oss

Easee ble etablert av tre norske grundere i 2018, og utvikler, designer og produserer alle produkter i Skandinavia. Selskapet eksporterer til hele 23 land i Europa og har en eksportrate på nærmere 80 %, med Sverige, UK, Tyskland, Nederland, Sveits og Danmark som sine største markeder.

Med over 150 ansatte i seks land, har selskapet en ambisjon om å bli Europas største green-tech selskap innen 2026, og verdens største innen 2031.

Følg pressemeldinger fra Easee

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Easee på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Easee

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye