Nytt hybelbygg åpnet i Rena leir
18.11.2024 11:32:08 CET | Forsvarsbygg | Pressemelding
Forsvarsbygg har oppført et nytt hybelbygg Hæren i Rena leir i Åmot kommune i Innlandet fylke. Fredag i forrige uke ble «Åsegarden» offisielt åpnet sammen med Forsvaret og entreprenøren Ø.M Fjeld

– Det er gledelig å ønske Forsvaret og Hæren velkommen til et nytt, moderne bygg som vi håper våre soldater vil trives i, uttaler prosjektsjef Anders Martinsen.
Martinsen fortsetter:
-En soldat trenger et godt sted å bo, hvile og sove. Eiendom, bygg og anlegg er en av fire innsatsfaktorer som trengs for at Forsvaret skal kunne løse sitt oppdrag, på vegne av oss alle. Det nye hybelbygget, eller befalskvarteret, vil bidra til dette, uttaler prosjektsjef Anders Martinsen i Forsvarsbygg.
Bygget erstatter et midlertidig bygg. Kontrakten mellom Forsvarsbygg og den lokale entreprenøren Ø.M. Fjeld hadde en verdi på cirka 75 millioner kroner.
Leiren vokser
Samtidig som hybelbygget nå er tatt i bruk, bygges et nytt kontorbygg i leiren. Det legges planmessig til rette for oppføring av ytterligere fire kvarterbygg og ett kontorbygg i fremtiden på de to byggetomtene.
Moderne, robust og trivelig bomiljø for soldatene
Kvarterbygget består av to etasjer med hybler og tilhørende loft over en grunnflate på om lag 1000 m2. Alle boenhetene er utstyrt med eget bad og kjøkkenkrok. De nye hyblene vil kunne bli brukt av langtidsboende i tjeneste for Forsvaret, men vil også kunne benyttes av gjester og kursdeltakere.
Byggene vil visuelt og arkitektonisk er tilpasset de øvrige byggene i leiren i tråd med visuell profil Østerdalen Garnison. Forsvarsbygg skal både oppføre og drifte de nye byggene.

Kontakter
Pressevakt
Tel:47 7777 47pressevakt@forsvarsbygg.noBilder


Følg pressemeldinger fra Forsvarsbygg
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Forsvarsbygg på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Forsvarsbygg
Tre nye befalsforlegninger skal bygges på Evenes flystasjon13.5.2026 11:16:59 CEST | Pressemelding
De tre nye og moderne byggene vil gi ytterligere 156 hybler (kvarter) for befal. Nylig ble kontrakten på 256 millioner kroner inngått med Skanska Husfabrikken.
1,97 milliardar kroner til trøndersk næringsliv i 202511.5.2026 10:25:02 CEST | Pressemelding
Forsvarsbyggs årsrapport for 2025 viser framleis høg aktivitet i Midt-Noreg. Totalt gjekk 1,97 milliardar kroner til kontraktar med regionalt og lokalt næringsliv i Trøndelag. Investeringane bidrar til auka forsvarsevne, beredskap og aktivitet i landsdelen.
2,1 milliarder kroner til nordnorsk næringsliv i 202511.5.2026 10:24:17 CEST | Pressemelding
Forsvarsbyggs årsrapport for 2025 viser fortsatt høy aktivitet i nord. Totalt gikk 2,1 milliarder kroner til kontrakter med regionalt og lokalt næringsliv i Nord-Norge. Investeringene bidrar til økt forsvarsevne, beredskap og aktivitet i landsdelen.
806 millioner kroner til næringslivet i Innlandet i 202511.5.2026 10:23:28 CEST | Pressemelding
Forsvarsbyggs årsrapport for 2025 viser fortsatt høy aktivitet i Innlandet. Totalt gikk 806 millioner kroner til kontrakter med regionalt og lokalt næringsliv i fylket. Investeringene bidrar til økt forsvarsevne, beredskap og aktivitet.
Planarbeidet for anlegg for militære eksplosiver er startet27.4.2026 16:07:57 CEST | Pressemelding
Planprogrammet for et nytt produksjonsanlegg for militære høyeksplosiver på Hurum i Asker kommune er sendt på høring. Alle kan sende inn innspill til planarbeidet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom