Christine Haver blir regiondirektør for KS Vest
23.10.2024 09:26:06 CEST | KS | Pressemelding
Christine Haver er ansatt som ny regiondirektør for KS Vest. Hun kommer fra Rogaland fylkeskommune og jobben som regionalplansjef.

–Jeg gleder meg veldig til å bli en del av KS-laget, og få jobbe sammen med kommunene i Vestland og Rogaland. Det blir viktig å bidra til å fremme deres interesser. Region Vest har kontor i Stavanger, Bergen og Førde og jeg ser fram til å hilse på mine nye kollegaer her og til å bli bedre kjent med kommunene i de to fylkene, sier Haver.
I tillegg til å lede KS sine kontor i Vestland og Rogaland, er regiondirektøren en aktiv bidragsyter i KS sitt arbeid på tvers i organisasjonen – og KS’ representant i fylkene.
– Mediedebatten de siste ukene har løftet fram de store økonomiske utfordringene kommunesektoren står overfor. Fremover blir det viktig å fortsette å synliggjøre utfordringene, men også å bidra til at kommunesektoren blir i stand til å møte omstillingsbehovene som vil oppstå, sier KS’ påtroppende regiondirektør.
Haver kommer opprinnelig fra Bergen. Hun er utdannet jurist og har jobbet som advokat før hun gikk over til offentlig sektor. Her har hun de siste årene hatt stilling som regionalplansjef og leder for Plan, miljø og samfunnsavdelingen i Rogaland fylkeskommune.
–Jeg er glad for at Christine takket ja til jobben som ny regiondirektør i KS Vest. Med Christine får vi en kompetent leder med erfaring fra hverdagen til medlemmene hun nå skal jobbe sammen med , sier områdedirektør i KS Geir Runar Johannessen.
– Christine kommer inn i KS-laget i en tid hvor kommuner og fylkeskommuner står i krevende prosesser. Kommunesektoren vil møte nye og store utfordringer, og da er det bra vi nå får Christine inn som regiondirektør, sier Johannessen.
Haver tar over stillingen etter Helene Arholm som pensjonerer seg.
Alle kommuner og fylkeskommuner er medlemmer i KS, kommunesektorens organisasjon. KS er utviklingspartner for kommunene, ivaretar kommunesektorens interesser overfor statlige myndigheter og er sentral arbeidsgiverorganisasjon for kommuner og fylkeskommuner.
Nøkkelord
Kontakter
Geir Runar JohannessenOmrådedirektør Regioner
Tel:+4797018338Geir.Runar.Johannessen@ks.noPressevakt
Tel:24 13 26 01kom@ks.noFølg pressemeldinger fra KS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KS
KS om Riksrevisjonens rapport: – Omstilling tar tid9.6.2026 13:22:51 CEST | Pressemelding
KS er enig i at omstillingen i eldreomsorgen må gå raskere. - For å lykkes, er det avgjørende at kommunene får tid og handlingsrom til å utvikle gode, lokale løsninger, sier styreleder i KS Gunn Marit Helgesen.
KS: - Gledelig enighet i kommuneoppgjøret29.5.2026 01:15:13 CEST | Pressemelding
Meklingen i kommuneoppgjøret førte fram. – Det er gledelig for alle parter, og ikke minst for innbyggerne som vil få tjenester som normalt, sier KS’ arbeidslivsdirektør Tor Arne Gangsø.
Årets statusrapport for kommunene er klar22.5.2026 10:01:40 CEST | Pressemelding
I rapporten Status Kommune 2026 kan du finne det kommunale gullet! Rapporten gir et oppdatert bilde av tilstanden i norske kommuner og fylker – en samlet faktaoversikt og kunnskapsbank på over 150 områder i kommuner og fylkeskommuner.
– Trangt kommuneopplegg, fortsatt krevende12.5.2026 11:46:53 CEST | Pressemelding
– Ordførere i kommuner og fylkeskommuner hadde forventet mer. Dette er ikke mye å rope hurra for, sier KS’ styreleder Gunn Marit Helgesen.
Ny rapport: Miljøeffekten av skjerpede utslippskrav varierer8.5.2026 08:13:12 CEST | Pressemelding
En ny FoU-rapport bestilt av KS viser at nytteverdien av skjerpede utslippskrav for kommunalt avløp varierer betydelig mellom ulike deler av landet. Funnene gir viktig kunnskap for Norges videre arbeid med EUs reviderte avløpsdirektiv.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom