Dårlig gjort mener deLillos
Fredag 25. oktober slipper deLillos singelen «Faen det er dårlig gjort» som er en trist, men ikke kjempetrist, låt om kreft med et komp som kan minne litt om Stones-låta «Beast of Burden».

Svært forenklet er låten en refleksjon over det det å få, eller være redd for å få, en diagnose som snur livet på hodet. Lillo-Stenberg forklarer:
«Selv om tanken er at deLillos kan synge om alt, var jeg litt i tvil om denne. Kreft er fremdeles et tungt ord. Men som gammelt Pink Floyd-fan, kan jeg huske setningen fra «Dogs»: «just another sad old man, all alone, dying of cancer». Så trist er på en måte ikke denne. Og da jeg spilte den for en som hadde vært gjennom kreftsykdommen, fikk jeg komplimenter for å synge om nettopp det å prøve å identifisere seg med en som får denne beskjeden fra legen. For oss ganske voksne er det stadig noen rundt oss som får kreft, det føles av og til som et lotterispill å slippe unna.»
For livets lotteri er på ingen måte rettferdig. Det er dårlig gjort at flaks og uflaks ikke er jevnere fordelt. Og det er dårlig gjort at vi liksom aldri helt klarer å sette pris på det vi har før vi blir minnet om at vi kan miste det.
«Faen det er dårlig gjort» er den tredje av seks singler som leder opp mot bandets 20. studioalbum. Dette, deLillos’ største albumprosjekt til nå, slippes 31. januar 2025 som en del av feiringen av bandets 40-årsjubileum. Singlene og albumet markerer også oppkjøringen til de storslåtte jubileumskonsertene i Frøyas Have på Frogner, Oslo. Konserten lørdag 7. juni solgte ut umiddelbart, men det er fortsatt noen billetter igjen til ekstrakonserten søndag 8. juni 2025.
Nøkkelord
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:+47 988 98 882eline.darki@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
«Come Over» – May's nye sommerhit er lyden av SMS'en du skulle ønske du våget å sende7.8.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Etter suksessen med “Galopp” med Coucheron, Stig Brenner og Arif, SZA-coveren “Nobody Gets Me” og hennes egne “Why Why Why”, er May tilbake med en ny singel: “Come Over” – en sommerlig og leken poplåt om å tørre å sende den meldingen til crushet ditt.
Orkanvarsel fra 2AM-DM4.8.2025 08:07:00 CEST | Pressemelding
Oslobandet 2AM-DM slipper singelen "Hurricane" fredag 8. august. En ærlig og utleverende power-ballade som er representativ for bandet som er inspirert av alternativ rock fra 2000-tallet og skriver fra, og for, hjertet.
Jessie Murph slipper sitt andre album "Sex Hysteria"18.7.2025 11:29:25 CEST | Pressemelding
Den grensesprengende nykommeren Jessie Murph leverer sitt mest ambisiøse verk hittil med utgivelsen av Sex Hysteria, som nå er tilgjengelig via Columbia Records / Sony Music Entertainment Norway AS
Staysman og Halva Priset ryker på den igjen11.7.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
Med en uimotståelig blanding av god, gammeldags country og gjenkjennelige tekster om kjærlighetens runddans, er "Ryker på 'a igjen" den nyeste låta fra Staysman og Halva Priset.
Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom