Amedia sender vinter-NM hopp 2024 lørdag
Hele norgeseliten i hopp er klare for lørdagens NM normalbakke for menn og kvinner i Midtstubakken, samt mikslag. På grunn av en tett World Cup-terminliste arrangeres årets normal-NM i hopp allerede lørdag 19. oktober.
Sendingen lørdag fra NM i hopp i Midtsubakken vil være tilgjengelig i Amedias plattform Direktesport for abonnenter. På grunn av en tett World Cup-terminliste arrangeres årets normal-NM i hopp allerede lørdag 19. oktober. Sendingen lørdag fra NM i hopp i Midtsubakken vil være tilgjengelig i Amedias plattform Direktesport for abonnenter.
– Det er en sterk tradisjon og interesse for skihopp i Norge. Med deltakere fra hele landet ser vi fram til å sende NM Hopp på Direktesport, sier Helge Birkelund, direktør for sportsutvikling i Amedia.
Med abonnement på en av Amedias over 100 aviser får man tilgang til sendingen.
– Det er veldig bra for hopp at vi får vist disse rennene direkte gjennom Amedias distribusjonsnettverk over hele landet. Arrangementene samler hele den norske hoppeliten. Lokalavisene i Norge er utrolig viktig for oss, og vi ser veldig frem til helgas NM og ikke minst sendingen på Direktesport lørdag, sier hoppsjef i Norges Skiforbund, Jan-Erik Aalbu.
Les mer på skiforbundet.no
Kontakter
Claes-Tommy HerlandKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 92 82 72 83herland@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss?
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Stuan fortsetter som sportssjef i kombinert27.4.2025 09:32:45 CEST | Pressemelding
Ivar Stuan (66) forlenger avtalen som sportssjef for Kombinertlandslaget ut 2026/27-sesongen med mulighet for forlengelse til 2030.
Therese Johaug trenger mer tid25.4.2025 12:47:25 CEST | Pressemelding
Therese Johaug ønsker mer tid før hun avgjør om hun fortsetter å satse for fullt mot OL.
Landslagsuttak langrenn 25/2624.4.2025 14:58:32 CEST | Presseinvitasjon
Skiforbundet langrenn inviterer til medietreff for offentliggjøring av langrennslandslagene for sesongen 2025/2026.
Freeski: Klart for freeski-NM i Voss8.4.2025 10:57:12 CEST | Pressemelding
Voss Freestyleklubb i samarbeid med Norges Skiforbund ønsker velkommen til årets freeski-NM i Myrkdalen 10.-12. april. Direktesport sender årets mesterskap direkte.
Klart for World Cup-finale i randonee7.4.2025 10:02:49 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Randonee har uttatt utøvere til World Cup-finalen i randonee 10.-13. april i Tromsø. Sprint og individuell direktesendes på NRK. Neste år «debuterer» grenen i OL i Italia.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom