Seier og tredjeplass i Klingenthal
Vedlagt bilder til fri redaksjonell benyttelse. Marius Lindvik vant finalerennet i sommer Grand Prix-rennet i tyske Klingenthal, mens Halvor Egner Granerud tok en sterk tredjeplass.

Nylig imponerte Lindvik med to strake seiere i polske Wisla. I dag kom den tredje seieren, og han imponerer stort foran VM-sesongen på hjemmebane.
– Dette ble en meget bra dag i bakken, og den norske laginnsatsen ble jo meget sterk. Det har blitt mange bra økter bra i sesongoppkjøringa, og fått gode svar på dette i dag igjen på at ting stemmer. Jeg er spesielt fornøyd med de beste hoppene mine, og nå gjelder det å holde trøkket oppe til sesongstarten og legge den siste finpussen, forteller Marius Lindvik.
Kontakter
Claes-Tommy HerlandMediekontakt Hopp
Tel:+47 92 82 72 83herland@skiforbundet.noBilder




Om Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss?
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Hopplandslaget får Profrakt som ny partner17.12.2025 17:07:01 CET | Pressemelding
Norges Skiforbund Hopp har fått logistikkplattformen Profrakt som ny samarbeidspartner. Avtalen gjelder både kvinne- og herrelandslaget.
Uttak Tour de Ski 2025/202617.12.2025 09:00:25 CET | Pressemelding
Skiforbundet langrenn har tatt ut 20 løpere, hvorav 10 kvinner og 10 menn, til Tour de Ski i Italia 28. desember 2025 - 4. januar 2026. Kvinner og menn går alle seks etapper.
Seier i første utforrenn16.12.2025 15:46:24 CET | Pressemelding
Jesper Saltvik Pedersen vant i sesongdebuten i utfor i Italia tirsdag.
Uttak World Cup hopp i Engelberg16.12.2025 09:40:33 CET | Pressemelding
Isak Andreas Langmo får sjansen i de siste rennene før hoppuka.
Kombinertlandslaget skal løfte Budor som ski- og hyttedestinasjon12.12.2025 13:51:41 CET | Pressemelding
Perfekte skiløyper ønsker deg velkommen til Budor. Nå håper Budor AS å løfte hyttesalget med hjelp av verdens beste kombinertløpere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom