McDonald’s har startet byggingen på Aksdal Senter
Tidligere i år annonserte McDonald’s at de ønsker å åpne en ny restaurant i tilknytning til Aksdal Senter. Denne uken startet byggingen, dermed ligger alt til rette for at den nye restauranten kan åpne før jul.

McDonald’s vurderte flere alternativer i Rogaland. Valget falt på Aksdal Senter, som er et knutepunkt for trafikk mellom øst og vest i Norge. Restauranten skal etter planen åpne i midten av desember 2024.
– Tysvær har en flott beliggenhet, og etter hyggelige samtaler med Elisabeth Førland fant vi raskt ut at vi er en god match med Aksdal Senter. Vi ser frem til å bli en del av næringslivet i Tysvær og bidra til flere arbeidsplasser, sier Liv Siri H. Silseth, etableringssjef for McDonald’s i Norge.
Skal ansette 60 personer
Restauranten skal driftes av franchisetaker Ronny Sigbjørnsen, som allerede eier en rekke McDonald’s-restauranter på Sør-Vestlandet og Agder.
– Vi ønsker alltid å rekruttere ansatte lokalt, og i første omgang trenger vi 60 ansatte til hel- og deltidsstillinger. Vi skal gi en god start på arbeidslivet, og oppfordrer derfor unge fra 16 år og oppover til å søke på stillingene vi har ute. Vi er ikke opptatt av hvor mye erfaring søkerne har fra før, men ser heller på hvem de er og hva de ønsker for fremtiden. Hos oss får de muligheten til å utvikle seg, og de kan også ta vår interne lederutdanning, McDonald’s Business School, som gir de relevant erfaring uansett hva de skal videre i livet, forteller HR manager Kaja Juliussen, som er godt i gang med å sortere søknader.
Den nye restauranten skal bestå av 124 sitteplasser, Drive Thru og den populære kaffebaren McCafé. Her kan gjestene velge mellom en rekke ulike kaffesorter, laget av ansatte som har gått på baristakurs.
Kontakter
Ronny SigbjørnsenFranchisetaker
ronny.sigbjornsen@no.mcd.comKaja JuliussenMcDonald’s Sør Rogaland og Agder
Tel:951 79 603Bilder







Følg pressemeldinger fra McDonald's Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra McDonald's Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra McDonald's Norge
Ny McDonald’s-restaurant åpner i Orkanger – nytt arbeidssted med snart 60 arbeidsplasser10.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Orkanger, 10. april 2025 – Vi er glade for å endelig kunne åpne McDonald’s Orkanger, sier Sharko Nejad, Country Manager for QSC Restauranger AS, som eies av franchisetager Claes-Göran Jönsson som står bak denne utvidelsen. Kl.10 i dag er alle velkommen til åpningen og muligheten for å spise den første Big Mac’en produsert i Orkanger.
McDonald’s åpner i Lillestrøm27.2.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den nye McDonald’s-restauranten i Lillestrøm åpner dørene i dag, torsdag 27. februar. Restauranten har rundt 200 sitteplasser med både uteservering og balkong. I tillegg til McDonald’s velkjente meny, kan gjestene nyte håndlaget baristakaffe fra restaurantens nye kaffebar - McCafé.
Sammen om noe større3.2.2025 12:41:57 CET | Pressemelding
BamseBonanza er mer enn en hockeykamp - det er et symbol på fellesskap, håp og støtte for de barna som trenger det mest. Lørdag 1. februar gikk arrangementet nok en gang av stabelen på DNB Arena i Stavanger.
Sammen for en trygg barndom31.1.2025 13:54:08 CET | Pressemelding
Vi kan alle bidra til å skape tryggere barn! I desember samlet restaurantene våre inn penger til Stine Sofies Stiftelse gjennom Ronald McDonald Barnefond. Nå er resultatene klare, og vi har gleden av å overrekke over en halv million kroner til stiftelsen.
McDonald’s vil åpne restaurant i Hokksund – 50 nye arbeidsplasser27.1.2025 11:00:00 CET | Pressemelding
McDonald’s avslører spennende planer om å åpne en ny restaurant på Eiker Senter i Hokksund, Øvre Eiker kommune. Åpningen, som er planlagt til november 2025, vil skape rundt 50 nye arbeidsplasser.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom