NITO og NHO enige om ny overenskomst
- Vi har vært opptatt av å utvikle avtalen, først og fremst ved å gi de tillitsvalgte bedre forutsetninger for å drive reelle, lokale lønnsforhandlinger, sier Yngve Sjølset, leder for NITO Privat.

- NITO Privat har valgt å akseptere forhandlingsresultatet etter en samlet vurdering, og er fornøyd med at overenskomsten er utviklet i riktig retning som redskap for de tillitsvalgte. Samtidig er vi fornøyde med å komme til enighet uten mekling for første gang siden 2018. Det legger grunnlag for å utvikle samarbeidet både lokalt og sentralt mellom partene, avslutter Sjølset.
Kontakter
Jan Kjetil JohnsrudKommunikasjonsdirektør
Tel:415 22 399jan.johnsrud@nito.noOm NITO
NITO er Norges største fagorganisasjon for ingeniører og teknologer med bachelor, master og høyere grad med over 110.000 medlemmer.
Følg pressemeldinger fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
Refusjonskutt kan svekke pasientsikkerheten og øke presset på helsetjenesten18.12.2025 08:45:38 CET | Pressemelding
Regjeringens forslag om å fjerne refusjon for laboratorieanalyser rekvirert av helprivate behandlere uten offentlig avtale vil kunne gi dyrere, dårligere og mindre tilgjengelige laboratorietjenester for pasientene, mener NITO.
Denne feilen kan koste skjorta: Bare tiss, bæsj og dopapir i do19.11.2025 08:01:51 CET | Pressemelding
Dårlig dovett gir tette rør og høye kostnader. Regningen havner til slutt hos deg.
NITO-president Kjetil Lein: - Bekymret for norske industriarbeidsplasser18.11.2025 13:34:47 CET | Pressemelding
– Vi er svært bekymret for de rundt 2500 norske arbeidsplassene som nå er direkte truet som følge av EUs vedtatte beskyttelsestiltak på ferrolegeringer, sier NITO-presidenten.
Ville du stolt mer på svaret fra en KI enn fra en advokat?5.11.2025 10:36:50 CET | Pressemelding
I NITO møter advokatene folk som har brukt ChatGPT og utfordrer den juridiske rådgivningen de får. KI er ikke sann vitenskap eller oppslagsverk, advarer NITOs KI-ekspert.
Snart kommer bølgen av magesyke og luftveisinfeksjoner – dette må du vite17.10.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Snørr, hoste, feber og oppkast vil ramme mange fremover. Her er grepene som kan holde deg og familien din frisk.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom