VM-sølv til Grøtting og Korsæth
Karoline Grøtting (23) fra Strandbygda IL og Amund Korsæth (24) fra Trøsken IL gikk inn til VM-sølv i italienske Ziano Di Fiemme torsdag.

Korsæth tapte spurten mot latviske Raimo Vigants.
– Dette ble en meget god start på VM. Følelsen var at jeg kunne tatt gull, men var akkurat ikke bra nok i spurten. Jeg holdt jevn hard fart underveis, og må være fornøyd med sølv. Det kommer flere løp i VM, og målsettingen er gull i løpet av VM, sier Amund Korsæth.
Karoline Grøtting måtte gi tapt for svenske Linn Sömskar i spurten, men var godt fornøyd med sølv. Dette er hennes første medalje i rulleski-VM i karrieren, og Grøtting sikret medalje i siste bakken da hun la inn et ekstra gir.
– Kjempefornøyd med sølv. Linn var sterkere enn meg i spurten, men tar med meg mye positivt. Jeg hadde et håp om medalje etter at det har gått bra på trening siste tiden, sier Grøtting.
23-åringen fra Strandbygda hadde også et uhell underveis, men klarte å ta igjen tetklynga. Grøtting viste solid styrke i VM-løpet, og hun satser på ny suksess i søndagens avsluttende VM-øvelse.
Andreas Bergsland gikk inn til en sterk sjetteplass, mens Kasper Herland ble nummer sju i mennenes klasse.
I kvinnenes juniorklasse ble det bronse til Emilie Ruud Lia fra Kongsvinger IL.
Les mer på skiforbundet.no
https://www.skiforbundet.no/langrenn/nyhetsarkiv/2024/9/15-utovere-til-rulleski-vm/
Kontakter
Claes-Tommy HerlandKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 92827283herland@skiforbundet.noBilder




Om Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss?
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Skiforbundet kommenterer konklusjonen i CAS2.12.2025 12:57:44 CET | Pressemelding
CAS (Idrettens voldgiftsrett) har i dag avsagt to kjennelser som delvis opphever FIS-councils beslutning fra 21. oktober 2025 om å nekte russiske og belarusiske utøvere å delta i FIS-konkurranser og kvalifiseringer til Milano–Cortina 2026.
Uttak World Cup hopp i Polen2.12.2025 11:09:09 CET | Pressemelding
Folkefest venter hopperne i Wisla.
Uttak World Cup kombinert i Trondheim2.12.2025 07:15:20 CET | Pressemelding
Endelig er også kombinertkvinnenes sesong i gang.
Uttak langrenn - World Cup Trondheim1.12.2025 21:36:29 CET | Pressemelding
Skiforbundet langrenn har tatt ut 44 løpere, hvorav 23 kvinner og 21 menn, til verdenscup i Granåsen i Trondheim 5. - 7. desember 2025. I Granåsen skal både kvinner og menn gå klassisk sprint fredag, 20 km skiatlon lørdag og 10 km intervallstart fri teknikk søndag. Her er uttaket til WC Trondheim:
Pressetreff med fartslaget Copper Mountain27.11.2025 20:25:20 CET | Presseinvitasjon
Norges Skiforbund, Team Telenor, inviterer til pressetreff med fartslaget i løpet av noen minutter. Velkommen!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom