E6 stengt nordøst for Mo i Rana etter steinsprang
En stor steinblokk har falt ned og sperrer E6 seks km nordøst for Mo i Rana. Det er usikkert hvor lenge det vil vare, men stenginga kan bli langvarig.

Det var ved sekstida tirsdag morgen at en stor stein falt ned på E6. Det ligger flere løse steinblokker oppe i lia, og disse må tas ned før vegen kan åpnes for trafikk igjen.
- Vi er på rasstedet nå. Utstyr til å renske fjellsida for flere løse steiner er i arbeid på plassen. Når dette er gjort vil vi se om vi i første omgang kan åpne ett kjørefelt i perioder for tunge kjøretøy. Men det er uklart hvor lang tid dette vil ta, sier byggeleder Per Arne Tøgersen i Statens vegvesen.
Det er omkjøring for mindre kjøretøy på fylkesveg 7364 og fylkesveg 7372. Denne vegen er ikke tillatt for tyngre kjøretøy. Omkjøring for store kjøretøy er lang, via fylkesveg 17 eller Sverige.
Oppdatert trafikkinformasjon finnes på www.175.no og på appen Vegvesen Trafikk.
Kontakter
Per-Arne TøgersenByggelederStatens vegvesen, Drift og vedlikehold
Tel:90898233per-arne.togersen@vegvesen.noPressevakt Transport og samfunn
* Trafikksikkerhet og ulykkesstatistikk
* Trafikktall
* Fotobokser/fartskontroll
* Skilt
* Bompenger
* Trafikkstyring og beredskap
* Teknologi
* Klima og miljø
* Plansaker
* Nasjonale turistveger (Pressekontakt: 91104480)
* Norsk vegmuseum (Pressekontakt: 61285250)
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Vegvesenet krever kortere stengetid for tunneler19.6.2025 09:17:16 CEST | Pressemelding
Oppetiden skal opp og nedetiden skal ned, i tunneler i Bergen og omegn.
Utvidet nattestenging på E39 i Åsane fra mandag kveld19.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Kommende uke blir det fresing og asfaltering mellom sentrum og Åsane, i forbindelse med oppgraderinga av E39 Glaskartunnelen. Dette gir utvidet nattestenging.
Sommer og ferieutfart – hvor mange forventer Vegvesenet på veien i sommer?18.6.2025 16:03:15 CEST | Presseinvitasjon
I forbindelse med sommerferiestart besøker samferdselsminister Jon-Ivar Nygård og vegdirektør Ingrid Dahl Hovland Vegtrafikksentralen øst i Oslo, fredag 20. juni kl. 13.30.
Anmelder hærverk på asfalteringsutsyr på riksveg 4 ved Einavollen18.6.2025 15:14:54 CEST | Pressemelding
Sist helg ble det gjort hærverk på utstyr som stod klart for asfaltering på riksveg 4 ved Einavollen. Saken blir politianmeldt.
Setter opp 750 meter med fanggjerder i Drivdalen18.6.2025 14:42:40 CEST | Pressemelding
Mandag 23. juni starter forberedelsene til etablering av 750 meter med fanggjerder langs E6 i Drivdalen i Oppdal kommune. Det blir redusert framkommelighet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom