TV 2 inviterer til bryllupsfeiring i Geiranger
28.8.2024 14:38:31 CEST | TV 2 | Pressemelding
Det er duket for bryllupshelg i Geiranger når prinsesse Märtha Louise og sjaman Durek Verrett gifter seg lørdag 31. august. TV 2 er selvsagt på plass i naturskjønne omgivelser fra morgen til kveld for å gi deg alle detaljene.

TV 2s team er allerede på plass i Ålesund for å ta imot gjester som kommer til jugendbyen for en «bli kjent»-fest, og på fredag er TV 2 tett på fra båt når brudefølget reiser sjøveien inn til Geiranger.
«Bryllupsspesial»
Vårt nye ettermiddagsprogram Nyhetskompaniet lager en helt egen «bryllupsspesial» på fredag, med aktuelle gjester i studio og med løpende oppdateringer fra det som skjer i Geiranger.
TV 2 er med når brudeparet, medlemmer av kongefamilien og gjester fra inn- og utland ankommer turistbygda.
Lager maratonsending
Lørdag tester TV 2 noe helt nytt: Programlederne Ane Rostad Stokholm og Rune Kjos er, sammen med kongehusekspert Ole-Jørgen Schulsrud-Hansen, klare i et bryllupspyntet studio på Norsk Fjordsenter i Geiranger – for å følge bryllupsfeiringen minutt for minutt gjennom hele dagen direkte på TV 2 Play. Du kan altså når som helst skru på for å få alle detaljer om bryllupsfeiringen i bygda.
– Det er et helt unikt tilbud for alle brukerne våre på TV 2 Play. Når som helst på dagen er det bare å skru på og følge bryllupet direkte sammen med våre programledere og TV 2s egen kongehusekspert Ole-Jørgen Schulsrud-Hansen. Dette er helt unikt og noe vi aldri har testet før, så dette blir utrolig spennende og gøy, sier nyhetsredaktør i TV 2, Karianne Solbrække.
Sendingen starter lørdag kl 10.00, og gjengen i studio holder det gående gjennom hele dagen frem til ca. kl. 20.00. Det blir gjester i studio, direkterapporter fra bryllupsgjester på rød løper, møte med lokale innbyggere og flere ekspertstemmer.
Nøkkelord
Kontakter
Siril Vatne MelingPR- og kommunikasjonsansvarlig
Vokteren, Boksen, Kompani Lauritzen, Åsted Norge, Oslo fengsel, Norge bak fasaden, TV 2 Nyheter, Evig singel, Huskestue, Skal vi danse, Love Island.
Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og kommersiell allmennkringkaster. Vi formidler, skaper og forteller historier som gjør nyheter, aktualiteter, sport og underholdning tilgjengelig for folk uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike kommersielle TV-kanaler, digitale plattformer og tjenester tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til tung journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Slik blir vinteren på TV 2: Tidenes satsing21.10.2026 14:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2, Viaplay og NRK har fordelt vintersportsrettighetene for sesongen 2026/27. Seerne kan glede seg til en tettpakket vintersesong på TV 2, kronet med Ski-VM i Falun, Hoppuka og Tour de Ski.
Presseinvitasjon: «Bakeskolen»7.10.2026 10:00:00 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressedag og premierefest for det nye programmet «Bakeskolen», mandag 26. oktober.
Aslak Maurstad er ny observatør i «Spillet»7.10.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 9. oktober er det klart for en ny kjendissesong av TV 2-suksessen «Spillet», der reality-ringreven Aslak Maurstad dukker opp som ny deltaker i panelet.
Truls Svendsen og Oskar Westerlin skal lede ny realitysatsing på TV 23.10.2026 08:10:00 CEST | Pressemelding
TV 2 har funnet en ny programlederduo til å lede det konkurransedrevne realityformatet «Varulv».
Presseinvitasjon: «Spillet»-førpremiere29.9.2026 14:22:01 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressetreff og førpremiere for «Spillet» sesong 5, onsdag 7. oktober.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom