Tilbakeslag for Kilde
Aleksander Aamodt Kilde (31) fra Lommedalens IL må belage seg på en lengre rehabiliteringsperiode etter fallet i Wengen i januar. Sist uke var han gjennom et nytt inngrep i venstre skulder.
Kilde ble skulderoperert onsdag sist uke ved The Steadman Clinic i Vail, Colorado. Den norske landslagsalpinisten er nå hjemme i Innsbruck.
– Aleksander har over de siste ukene pådratt seg en smertetilstand i venstre skulder, den samme som ble skadet i fallet i Wengen. Etter vurdering av helseteamet til Norges Skiforbund ble det besluttet at han måtte vurderes nærmere av lege under sitt opphold i USA. Det ble da funnet infeksjon i skulder. Hovedfokus nå er å få sanert infeksjonen, og han forsetter antibiotika og videre behandling hjemme i Innsbruck, forteller alpinlandslagets lege, Trond Floberghagen.
Det er også et godt samarbeid med legene i USA, Østerrike og Norge for å få Kilde raskest mulig frisk, og etterhvert tilbake i full trening.
– Prognosen er det alt for tidlig å si noe om, men dette vil kreve en ny rehabiliteringsperiode, sier Floberghagen.
Selv er Aleksander Aamodt Kilde forsiktig optimist.
– Dette er selvfølgelig et tilbakeslag, og jeg må bruke lengre tid i opptreningsperioden enn planlagt. Det er for tidlig å si når jeg kan være tilbake i 100 prosent trening, men jeg skal bruke tiden godt. Jeg skal komme tilbake, sier Kilde.
Trond Floberghagen treffes på tlf. +47 901 98 922
Kontakter
Claes-Tommy HerlandMediekontakt Alpint
Tel:+47 92 82 72 83herland@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss?
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
SPAR og Skiforbundet langrenn utvider samarbeidet, nå med hele landslaget.30.4.2025 10:00:06 CEST | Pressemelding
Fra kommende sesong vil SPAR være samarbeidspartner for både dame- og herrelandslaget i langrenn, i tillegg til fortsatt satsing på bredden. SPAR tar derfor også over tittelsponsoratet for Norgescupen – som nå får navnet SPAR Norgescup.
Landslagsuttak Norges Skiforbund Alpint – Team Telenor29.4.2025 14:13:32 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Alpint, Team Telenor, har uttatt 30 utøvere med A-, B- og C-status for sesongen 2025-2026.
Helgeland Kraft forlenger samarbeidet med Kombinertlandslaget29.4.2025 08:09:10 CEST | Pressemelding
Helt siden 2012 har Helgeland Kraft vært inne som sponsor på Kombinertlandslaget. Nå forlenges samarbeidet.
Langrennslandslagene Skisesongen 2025/202628.4.2025 13:13:39 CEST | Pressemelding
Skiforbundet langrenn har i dag tatt ut totalt 27 løpere til landslag på henholdsvis Kvinner Elite, Menn Elite og Para Elite & Rekrutt. Bakgrunnen for uttakene er basert på sportslige prestasjoner, og målsettingen er å være verdens beste langrennslandslag skisesongen 2025/2025, som også er en OL-sesong.
Stuan fortsetter som sportssjef i kombinert27.4.2025 09:32:45 CEST | Pressemelding
Ivar Stuan (66) forlenger avtalen som sportssjef for Kombinertlandslaget ut 2026/27-sesongen med mulighet for forlengelse til 2030.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom