Tuva Syvertsen hadde flaks og fikk Fryd

«Det var flaks at ingen andre kapret den» sier Tuva Syvertsen om hvorfor hun valgte å gjøre Fryd for albumprosjektet «Møtested – en hyllest til Anne Grete Preus» som kommer i november.
«Jeg synes dette er en av de fineste låtene Anne Grete har laget. Jeg ville gjøre noe lyst, og Fryd har et slags fremtidshåp i seg som jeg, og sikkert mange andre, trenger.»
Tuva forteller at hun hadde et nært forhold til teksten fra før og at hun i tillegg likte Fay Wildhagens arrangement veldig godt.
«Låten har jo et tidstypisk arrangement, og med denne oppdateringen blir den tatt med inn i Fays verden. Det føles veldig riktig. Fay var nær venn med Anne Grete, jeg er nær venn av Fay og kjente Anne Grete så det er en slags sirkel. Ikke en nå-er-ringen-sluttet sirkel. Men noe naturlig.»
Tuva Syvertsens versjon av «Fryd» er ute fredag 15. september
Tuva Syvertsen er best kjent som felespillende vokalist og frontfigur i det tradisjonsnære, men nyskapende, folkemusikk- og folkrockbandet Valkyrien Allstars. Syvertsen er en folkekjær men kompromissløs artist, som har deltatt i TV-konsepter som Stjernekamp og Hver Gang Vi Møtes. Publikumsfavorittene Valkyrien Allstars er kjent som et av landets beste liveband og de har vunnet blant annet Edvard-prisen, NOPAs tekstpris, Grappas Debutantpris, Spellemannprisen og Hilmarprisen.
«Møtested – en hyllest til Anne Grete Preus» er igangsatt av noen av Anne Gretes nærmeste venner; artist og produsent Fay Wildhagen, Anne Gretes mangeårige manager Rune Lem og hennes mangeårige A&R, Terje Pedersen. Fay er produsent på ni av ti låter, spilt inn i Propeller Music Division tidligere i år med Mike Hartung som tekniker. Backingmusikere er Darling West, og artistene inkluderer Ane Brun, Ole Paus, Daniela Reyes, Frida Ånnevik, Marit Larsen, Odd Nordstoga, Tuva Sivertsen, Fay Wildhagen, samt Emilie Christensen fra No. 4 som spilte inn «Ro meg over» på Morgan Nicolaysens initiativ i 2017. Anne Grete var begeistret for hennes versjon av låten og den ble – som første låt fra hyllesten – sluppet 22. mai, dagen Anne Grete ville fylt 66 år.
Nøkkelord
Kontakter
Elisabeth RiksenHead of Communications, local rep
Tel:+47 920 12 160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Jessie Murph slipper sitt andre album "Sex Hysteria"18.7.2025 11:29:25 CEST | Pressemelding
Den grensesprengende nykommeren Jessie Murph leverer sitt mest ambisiøse verk hittil med utgivelsen av Sex Hysteria, som nå er tilgjengelig via Columbia Records / Sony Music Entertainment Norway AS
Staysman og Halva Priset ryker på den igjen11.7.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
Med en uimotståelig blanding av god, gammeldags country og gjenkjennelige tekster om kjærlighetens runddans, er "Ryker på 'a igjen" den nyeste låta fra Staysman og Halva Priset.
Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?
Countrypop-prinsesse Madeléne er en rebell30.6.2025 08:08:00 CEST | Pressemelding
Uvdølingen Madeléne feirer frihet og uavhengighet med å slippe countrypop-singelen "Rebell" fredag 4. juli
Bargee slipper sommerkveldens soundtrack med Makosir20.6.2025 10:09:39 CEST | Pressemelding
Bargee er tilbake med sommerlåten «Best at du går nå» med sin gode kompis Makosir.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom