William Gamborg slipper "Hvis"

Dagen etter han spilte for 2 x fullstappet Parkteatret i Oslo slipper multitalentet William Gamborg melankolske «Hvis».
««Hvis» handler om en relasjon som går mot slutten, og om all usikkerhet og tanker som oppstår rundt det» - William Gamborg
Låten ble skrevet med Henrik Stave og Johan Hessel Jelonek for et år siden, men har ligget urørt på mobilen til William siden.
«Jeg gikk nylig gjennom alle låtene mine og fant den igjen, viste den frem på TikTok, og folk digget den like mye som meg! Så da passer det fint å slippe den» - William Gamborg
Rett før sommeren lå William Gamborg høyt på topplistene med «Glem meg, men jeg glemmer aldri», i sommer opptrådte han for titusener av mennesker på blant annet VG-lista og Norway Cup og slapp låten «No sense» med sine gode venner Bargee og Makosir. Samtidig har han det siste halvåret turnert med dansegruppa Quick rundt om i verden – nå senest i Pakistan, India og Dubai.
Han rundet av 2022 med å være #1 på Spotify med «Oppmerksomhet» med Morgan Sulele. Like før det slapp han P3-listede «Ingen er som deg» som også gikk viralt på Tiktok og Instagram, opptrådte på Sentrum Scene under fjorårets by:Larm og turnerte med Emma Steinbakken. 13. oktober slipper han «Hvis» og dagen før spiller han live på Parkteatret i Oslo, kanskje sin største, egne konsert hittil i karrieren.
«Hvis» er ute fredag 13. oktober.
Nøkkelord
Kontakter
Lisa BjorheimHead of PR, local rep
Tel:+47 981 39 024lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Morgan Sulele har «99 problemer»16.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Morgan Sulele følger opp albumet «Når festen er over» med «99 problemer» - som tar for seg livets utfordringer og de små lyspunktene som gjør alt verdt det.
Tyr tar med Bianca på ny låt16.4.2025 08:21:00 CEST | Pressemelding
Tyr får med seg Bianca på et nytt nikk til 2000-tallet – «Bianca Er Back» ft Bianca er tredje singel for året, og siste låt ut før vi får TyrTape 2 i sin helhet. «Hun kjører den låten så hardt, at det var ikke noe tvil om at den måtte hete «Bianca Er Back»».
Oops!... Britney gjorde det for 25 år siden11.4.2025 16:18:02 CEST | Pressemelding
Legacy Recordings & RCA Records feirer 25-årsjubileet til Britney Spears’ ikoniske andrealbum med utgivelse av Oops!... I Did It Again (25th Anniversary) fredag 16. mai! Albumet vil bli sluppet digitalt og som en dobbel vinyl med 10 bonusspor inkludert 2 splitter nye remikser: "Stronger" (Adamusic Remix) og "Oops!...I Did It Remix" (Pessto Remix)
Erika Norwich slipper låt om å bli oversett, sviktet og glemt10.4.2025 15:09:15 CEST | Pressemelding
“Kor va du da æ sang min første selvskrevne låt? Huske du det?” På kav trønderdialekt skildrer Erika Norwich den aldri så vonde følelsen av å bli oversett, sviktet og glemt. “Huske du det?” er en sår og ærlig låt, og er ute overalt i dag torsdag 10. april.
Nora Jabri er tilbake med en ærlig og kraftfull låt om brudd og selvstyrke10.4.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
«Just a Guy» er en ærlig låt om å komme seg ut av et forhold og en situasjon som ikke er bra for deg. Den handler om det å sette seg fri fra et forhold preget av utroskap og løgner, og ble skrevet i et øyeblikk hvor Nora ikke lenger klarte å «finpusse» historien, men heller valgte å være helt ærlig.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom