Et år med høy aktivitet i Stortinget
21.6.2024 16:51:01 CEST | Stortinget | Pressemelding
I dag har Stortinget holdt sitt siste planlagte møte før sommeren. I denne sesjonen har Stortinget så langt behandlet over 500 saker.

– Sesjonen 2023–24 har så langt hatt et jevnt høyt aktivitetsnivå. Vi har i løpet av året behandlet flere store saker, som langtidsplanen for Forsvaret, pensjonsforliket og endringer i Grunnloven, sier stortingspresident Masud Gharahkhani.
21. juni hadde Stortinget siste planlagte møtedag før sommeren.
– En urolig verden har også denne sesjonen preget det politiske arbeidet i Stortinget. Både krigen i Ukraina og på Gaza har hatt innvirkning på mange av sakene Stortinget har behandlet, sier Gharahkhani.
Tallene viser at Stortinget har behandlet omtrent like mange saker som i fjor på samme tid. Siden Stortingets åpning og starten på sesjonen i oktober 2023 har Stortinget behandlet 504 saker.
– Selv om siste planlagte møtedag før sommeren er avholdt, kan Stortinget sammenkalles når som helst dersom det er behov for det, sier Gharahkhani.
Kontakter
Pressevakt(Vennligst ring, ikke send sms.)
Pressevakten for presidentskap, direktør og øvrig administrativ ledelse er bemannet på telefon mandag–fredag kl. 07.30–20.00 og lørdag–søndag kl. 11.00–20.00. E-post leses hverdager 07.30–16.30.
Bilder


Lenker
Om oss
Stortinget er Norges nasjonalforsamling. De viktigste oppgavene til Stortinget er å vedta lover, bestemme statens budsjett og kontrollere regjeringen.
Følg pressemeldinger fra Stortinget
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stortinget på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stortinget
Utenriks- og forsvarskomiteen besøker Brussel20.3.2026 15:18:14 CET | Pressemelding
Stortingets utenriks- og forsvarskomité besøker Brussel mandag 23. mars.
Belgias kongepar besøker Stortinget 24. mars20.3.2026 11:02:37 CET | Pressemelding
I forbindelse med statsbesøket til Norge kommer Hans Majestet Kong Philippe og Hennes Majestet Dronning Mathilde på høflighetsvisitt til stortingspresident Masud Gharahkhani tirsdag 24. mars 2026.
Stiller ut politiske karikaturer på Stortinget18.3.2026 14:47:41 CET | Pressemelding
Ti karikaturtegninger som skal henge i Stortinget, ble avduket i dag. – Jeg er stolt over at Stortinget hegner om avistegninger som ytringsform, sier stortingspresident Masud Gharahkhani. Se alle tegningene her.
Ukrainske politikere besøker Stortinget18.3.2026 06:00:00 CET | Pressemelding
En delegasjon fra det ukrainske parlamentet Verkhovna Rada besøker Stortinget 18.-19. mars.
Utenriks- og forsvarskomiteen besøker øvelsen Cold Response6.3.2026 16:25:06 CET | Pressemelding
Stortingets utenriks- og forsvarskomité besøker øvelsen Cold Response mandag 9. og tirsdag 10. mars
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom