Klæbo har reist hjem fra landslagssamling
18.6.2024 10:24:32 CEST | Norges Skiforbund | Pressemelding
En liten overbelastning i albuen gjør at Johannes Høsflot Klæbo har reist hjem fra landslagssamlingen i Fredrikstad denne uken.
– Jeg har fått en liten overbelastning i albuen som gjorde sitt til at jeg måtte melde pass samt reise hjem fra landslagets treningsleir. Jeg er på bedringens vei – og jeg er snart klar igjen for normale belastninger i treningsarbeidet, sier Klæbo.
– Johannes er under oppfølging av det medisinske støtteapparatet, og vi forventer å få kontroll på dette ganske raskt, sier landslagslege Ove Feragen.
Klæbo blir ikke med på langrennslandslagets pressetreff i Fredrikstad fredag. Trønderen vil imidlertid være tilgjengelig for media lørdag når han skal løpe mot barna under IDYLL X Craft Run.
– Jeg reiser tilbake til Fredrikstad for å delta i IDYLL X Craft Run som arrangeres på lørdag. Mange barn og masse idrettsglede. Det gleder jeg meg til. Det blir helt topp, sier Klæbo.
Kontaktperson NSF langrenn: Cathrine Instebø, daglig leder, mobiltlf. 930 51 707.
Kontaktperson for IDYLL X Craft Run: Caroline Graham, markedssjef i New Wave, mobiltlf. 474 511 495.
Kontakter
Steinar BjerkmannMediekontakt Langrenn
Tel:+47 917 98 264steinar.bjerkmann@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss?
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Klart for Toppidrettsveka19.8.2026 15:00:48 CEST | Pressemelding
Deler av verdenseliten i langrenn samles til tre dager med rulleskirenn på Hitra, i Aure og i Trondheim i helga. Langrennslandslaget stiller med mange av sine løpere.
Forlenger med IDT17.8.2026 09:54:47 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Langrenn har forlenget sin kommersielle avtale med IDT Solutions AS i tre år.
Kombinert: Uttak Sommer Grand Prix12.8.2026 09:25:17 CEST | Pressemelding
VM-sesongen innledes med Sommer Grand Prix-renn i Bischofshofen, Oberstdorf og Chaux-Neuve. Norge stiller med elleve kombinertutøvere i Sommer Grand Prix-uken.
Freeride inn i Norges Skiforbund – Ny OL-gren!5.8.2026 08:08:00 CEST | Pressemelding
Freeride (frikjøring) er tatt inn som en del av Norges Skiforbund under freestyle. I Norge er det et stort frikjøringsmiljø, med en særlig positiv utvikling blant unge. Om fire år får sporten sin OL-debut.
Klart for Blinkfestivalen4.8.2026 14:01:50 CEST | Pressemelding
Det er klart for folkefest og sommerens store begivenhet i Lysebotn, Gjesdal og Sandnes i den 21. utgaven av Blinkfestivalen denne uka. I langrennsøvelsene er det et sterkt startfelt i alle konkurranser, men det er også noen forfall.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom