Eksotisk og sukkerfritt fra Fanta
Mange nordmenn er glade i den sommerlige smaken av Fanta Exotic. Med lanseringen av Fanta Exotic Zero Sugar kan de nå også nyte den uten sukker.

Fanta Exotic har etablert seg som en populær Fanta-variant. Smaken av appelsin, pasjonsfrukt, fersken og sitrusfrukter gjør den til en perfekt følgesvenn for sol og sommer. Nå kan alle som er glade i denne sommerlige smaken nyte den også uten sukker, med relanseringen av Fanta Exotic Zero Sugar i Norge.
– Vi er glade for å introdusere denne varianten til alle som har ønsket seg en sukkerfri variant av Fanta Exotic. For Coca‑Cola er det viktig å kunne tilby forbrukere størst mulig valgfrihet, og tilby varianter både uten og med sukker, uten å gå på kompromiss med smaken, sier Ena Dulas, markedssjef i Coca-Cola Norge.
Hun legger til at de fleste nylanseringer de siste årene har vært innenfor sukkerfritt. Fanta Exotic Zero Sugar vil i første omgang lanseres som en «limited edition», og med nytt design. I vinter ble den ikoniske Fanta-logoen fornyet, sammen med merkevarens visuelle identitet, til en mykere retrostil.
– Målet med det nye designet er å tydeliggjøre verdier som er viktige for Fanta; som behovet for litt humor i hverdagen, og det å nyte hvert øyeblikk. Sterke farger, myke kanter og poppende elementer har gjort Fanta mer levende enn noen gang tidligere, og passer godt også til denne lanseringen, avslutter Ena Dulas.
Fanta Exotic Zero Sugar er nå i butikk, og er tilgjengelig som 0,5 liters flaske og 0,33 liters boks.
Nøkkelord
Kontakter
Inger Marie F. IngdahlKommunikasjonsdirektørCoca-Cola Norge
Merkevarer, produkter og kampanjer
Bilder
Følg pressemeldinger fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Nå er disse tilbake – med navnet ditt i stedet for den kjente logoen14.4.2025 08:48:02 CEST | Pressemelding
Heter du Jonas, Emma eller Ahmet? Nå finner du snart navnet ditt der den ikoniske Coca-Cola-logoen vanligvis er plassert. Og du er ikke alene: 250 norske navn overtar logoplassen på flasker og bokser når Coca-Cola igjen oppfordrer til å «Share a Coke».
Coca-Cola etterlyser norske ideer18.3.2025 09:46:47 CET | Pressemelding
Coca-Cola Europacific Partners søker samarbeid med selskaper og forskningsmiljøer som bidrar til økt bærekraft for både Coca-Cola selv, og bransjen for øvrig. Nå ser de også etter norske partnere.
Ny kampanje: Coca-Cola lyser opp det norske vintermørket17.2.2025 09:52:17 CET | Pressemelding
Coca-Cola hyller nordmenns holdning til det norske vintermørket i sin nye kampanje. «Der andre ser mørke, ser nordmenn muligheter», sier selskapet selv. Kampanjen fokuserer på fellesskap, og innebærer blant annet en musikalsk vinteropplevelse, utendørs lystunnel og selvlysende Coca-Cola-bokser.
Juletraileren skal Norge rundt – her stopper den14.11.2024 09:54:20 CET | Pressemelding
Det har blitt en populær førjulstradisjon at den ikoniske juletraileren besøker tettsteder og byer landet rundt. Om ikke lenge starter årets rundtur, her finner du stoppestedene.
Emma Steinbakken skal holde sin første julekonsert – på hemmelig sted11.11.2024 08:30:00 CET | Pressemelding
Emma Steinbakken forteller nå om et eksklusivt samarbeid med det verdenskjente musikkonseptet Coke Studio her i Norge. Resultatet blir hennes første julekonsert noensinne. Sted er foreløpig hemmelig
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom