Eksotisk og sukkerfritt fra Fanta
16.5.2024 11:17:19 CEST | Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge | Pressemelding
Mange nordmenn er glade i den sommerlige smaken av Fanta Exotic. Med lanseringen av Fanta Exotic Zero Sugar kan de nå også nyte den uten sukker.

Fanta Exotic har etablert seg som en populær Fanta-variant. Smaken av appelsin, pasjonsfrukt, fersken og sitrusfrukter gjør den til en perfekt følgesvenn for sol og sommer. Nå kan alle som er glade i denne sommerlige smaken nyte den også uten sukker, med relanseringen av Fanta Exotic Zero Sugar i Norge.
– Vi er glade for å introdusere denne varianten til alle som har ønsket seg en sukkerfri variant av Fanta Exotic. For Coca‑Cola er det viktig å kunne tilby forbrukere størst mulig valgfrihet, og tilby varianter både uten og med sukker, uten å gå på kompromiss med smaken, sier Ena Dulas, markedssjef i Coca-Cola Norge.
Hun legger til at de fleste nylanseringer de siste årene har vært innenfor sukkerfritt. Fanta Exotic Zero Sugar vil i første omgang lanseres som en «limited edition», og med nytt design. I vinter ble den ikoniske Fanta-logoen fornyet, sammen med merkevarens visuelle identitet, til en mykere retrostil.
– Målet med det nye designet er å tydeliggjøre verdier som er viktige for Fanta; som behovet for litt humor i hverdagen, og det å nyte hvert øyeblikk. Sterke farger, myke kanter og poppende elementer har gjort Fanta mer levende enn noen gang tidligere, og passer godt også til denne lanseringen, avslutter Ena Dulas.
Fanta Exotic Zero Sugar er nå i butikk, og er tilgjengelig som 0,5 liters flaske og 0,33 liters boks.
Nøkkelord
Kontakter
Inger Marie F. IngdahlKommunikasjonsdirektørCoca-Cola Norge
Merkevarer, produkter og kampanjer
Bilder
Følg pressemeldinger fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Coca-Cola feirer landslaget – spillere på boksene for første gang4.5.2026 10:36:56 CEST | Pressemelding
28 år etter at herrelandslaget i fotball sist spilte et verdensmesterskap, er Norge tilbake. Coca-Cola markerer med å la norske landslagsspillere sette ansikt på boksene – bokstavelig talt.
Nyheter fra Coca-Cola denne våren30.4.2026 12:05:43 CEST | Pressemelding
Coca-Cola lanserer i april tre nye varianter av sine merkevarer. Sportsdrikken Powerade kommer i en sukkerfri sitronvariant i forbindelse med FIFA World Cup. Sprite lanserer Chill-plattformen, med smak av mint og en kjølende ingrediens som gir en frysende effekt – denne er også sukkerfri. Og Fanta kommer med Crimson-Cherry, med smak av eple og kirsebær, i et samarbeid med Xbox.
Husker du denne? 30 sekunder satte spor på 2000-tallet – nå kommer den tilbake28.4.2026 11:03:22 CEST | Pressemelding
På 2000-tallet nynnet «hele» Norge på «For de store, for de små, for de som står sammen, for de som skiller seg ut». Nå kommer den tilbake: Coca-Cola har vært i Norge i 100 år og feirer med å gi sin største landeplage nytt liv. Denne gangen er det en fremadstormende country-pop-artist bak mikrofonen.
Coca-Cola får ny Norges-sjef16.4.2026 09:54:42 CEST | Pressemelding
Philip van der Stegen blir ny sjef for Coca-Cola Norge. Han får ansvaret for å ta selskapets merkevarer videre i det norske markedet. Van der Stegen etterfølger Amruta Vaidya, som har gått videre til en tilsvarende rolle i Irland.
Nå får favoritten nytt utseende10.2.2026 08:04:49 CET | Pressemelding
Coca-Cola Zero Zero har blitt en favoritt for mange. Nå kommer den i et nytt og raffinert design. Samtidig lanseres nye minibokser med Coca-Cola og Coca-Cola Zero.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
