Klart for Raw Air
8.5.2024 18:02:41 CEST | Norges Skiforbund | Pressemelding
Det er det klart for en ny utgave av Raw Air 13.-16. mars 2025. Det skal hoppes i Holmenkollen og i Vikersund. For første gang får 25 kvinner hoppe i skiflyging under finalehelga i turneringen.

Det ble vedtatt nye historiske steg for kvinnehopp i dagens møte i hoppkomiteen i Det internasjonale ski- og snowboardforbundet FIS i slovenske Portoroz. Bare noen dager etter at VM i Trondheim er ferdig, er det klart for en ny Raw Air-turnering. Det hele starter i Holmenkollen torsdag 13. mars før det hele skal avgjøres i Vikersund. Totalt blir det ni tellende hopp for menn og sju for kvinner i turneringen til vinteren.
– Vi er stolte over at vi får til en turnering også i VM-året i Trondheim, og vi gleder oss ekstra til å vise frem VM-heltene i Holmenkollen og Vikersund bare noen dager etter mesterskapet, forteller prosjektleder for turneringen, Ståle Villumstad.
Verdensrekordholder Silje Opseth gleder over at 25 kvinner får hoppe i Vikersund, og at det er funnet plass til RAW AIR også VM-året i Trondheim.
– Fantastiske nyheter, også blir det kult med en sesong til vinteren med så mange hopprenn i Norge. Det å hoppe skiflyging er noe av det råeste jeg har vært med på. At vi endelig er der at 25 av oss kan hoppe i Vikersund neste år, er et veldig stort skritt i riktig retning for oss. Dette vil dra kvinnehopp mer opp og frem, sier Opseth.
Les hele saken på skiforbundet.no
https://www.skiforbundet.no/hopp/nyhetsarkiv/2024/5/klart-for-raw-air/
Kontakter
Claes-Tommy HerlandKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 92 82 72 83herland@skiforbundet.noBilder

Om Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss?
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
DNB forlenger samarbeidet med Alpinlandslaget24.9.2026 12:16:22 CEST | Pressemelding
DNB og Norges Skiforbund Alpint forlenger sitt mangeårige samarbeid fram til 2030. DNB får dermed en sentral rolle som partner for norsk alpinsport også i årene som kommer. Det gir et solid grunnlag for videre utvikling av landslagene, inkludert para.
Uttak jentesatsning freeski 2026/202724.9.2026 08:09:11 CEST | Pressemelding
Tolv utøvere fra seks ulike klubber er valgt ut til å delta i prosjektet gjennom sesongen 2026/2027. – Vi er veldig glade for å kunne videreføre jentesatsningen også denne sesongen. Samlingene gir utøverne en unik mulighet til å utvikle seg sammen med andre jenter som har de samme ambisjonene. Vi ser år etter år hvor verdifullt dette fellesskapet er, både sportslig og sosialt, sier sportssjef i freeski, Christoffer Schach.
Kick-off for Alpinlandslaget 7. oktober23.9.2026 13:20:09 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Alpint inviterer til media til sesongens kick-off med alpinlandslaget onsdag 7. oktober fra kl. 12:00 i Oslo.
Vår Energi forlenger og styrker samarbeidet med alpinlandslaget21.9.2026 12:29:48 CEST | Pressemelding
Vår Energi forlenger samarbeidet med Norges Skiforbund Alpint frem til 2029. Avtalen øker i verdi og markerer en langsiktig satsing på hele alpinlandslaget frem mot VM på hjemmebane i Narvik.
Vant World Cup-sammenlagt20.9.2026 17:24:53 CEST | Pressemelding
Ragnhild Aarekol (25) fra Vindafjord IL vant årets World Cup i rulleski med suveren margin. Ikke på 15 år har en norsk kvinne vunnet «kula» i rulleski. Det var Guro Strøm Solli som vant rulleskicupen sammenlagt sist for Norge. Dette skjedde i 2011. I tillegg til å vinne World Cup-sammenlagt ble også Aarekol trippel verdensmester i latviske Madona i sommer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom