Danmarks kongepar besøker Stortinget
Deres Majesteter Kong Frederik og Dronning Mary av Danmark tas imot av stortingspresident Masud Gharahkhani på Løvebakken tirsdag 14. mai.

− Besøket fra Danmarks nye kongepar understreker de tette båndene mellom Danmark og Norge. I en tid med krig i vårt nabolag og demokrati under press, må gode naboer og venner stå sammen. Jeg gleder meg til å ta imot Deres Majesteter Kong Frederik og Dronning Mary på Stortinget, sier stortingspresident Masud Gharahkhani.
Det er i forbindelse med statsbesøket til Norge at Danmarks kongepar avlegger en høflighetsvisitt hos stortingspresidenten.
Fotomuligheter:
12:55: Ankomst Løvebakken
13:00: Oppstart av møtet på stortingspresidentens kontor
13:22: Signering av gjestebok og foto foran flaggene
13:30: Avreise
Akkreditering:
Journalister og fotografer som ikke er medlemmer av Stortingets presselosje bes akkreditere seg til presse@stortinget.no innen mandag 13. mai klokken 12. Seneste oppmøte på Løvebakken tirsdag 14. mai er klokken 12:25.
OBS: Ved stort oppmøte vil det opprettes fotopool.
Kontakt:
Stortingets pressevakt
Tlf. 920 10 681. (Vennligst ring, ikke send sms.)
E-post: presse@stortinget.no
Kontakter
Sander Riis Eilertsenrådgiver
Tel:993 21 695sander.riis.eilertsen@stortinget.noOm oss
Stortinget er Norges nasjonalforsamling. De viktigste oppgavene til Stortinget er å vedta lover, bestemme statens budsjett og kontrollere regjeringen.
Følg pressemeldinger fra Stortinget
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stortinget på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stortinget
Fredsprisvinneren gjester Stortinget 11. desember8.12.2025 13:10:53 CET | Pressemelding
Årets mottaker av Nobels fredspris, Maria Corina Machado, kommer til Stortinget torsdag 11. desember. Der skal hun ha møter med stortingspresident Masud Gharahkhani og medlemmer av utenriks- og forsvarskomitéen.
Sviatlana Tsikhanowskaja besøker Stortinget mandag 1. desember28.11.2025 10:46:26 CET | Pressemelding
Stortingspresident Masud Gharahkhani og medlemmer av utenriks- og forsvarskomitéen tar imot lederen for de demokratiske kreftene i Belarus, Sviatlana Tsikhanowskaja, på Stortinget mandag 1. desember.
Stortingspresidenten deltar på toppmøte om Ukraina i Stockholm21.11.2025 12:08:05 CET | Pressemelding
Stortingspresident Masud Gharahkhani reiser til den svenske Riksdagen 23. til 24. november for å delta på det fjerde parlamentariske toppmøtet i den internasjonale Krim-plattformen.
Ukrainas førstedame og utenriksminister besøkte Stortinget23.10.2025 17:33:30 CEST | Pressemelding
Ukrainas førstedame Olena Zelenska og utenriksminister Andrij Sybiha ble tatt imot av stortingspresident Masud Gharahkhani på Stortinget torsdag 23. oktober. Utenriksministeren møtte også utenriks- og forsvarskomiteen.
Priv. til red.: Det 170. storting er åpnet11.10.2025 15:39:01 CEST | Pressemelding
Lørdag 11. oktober ble det 170. storting høytidelig åpnet. Under er lenke til stortingspresident Masud Gharahkhanis tale samt Stortingets bilder, som kan brukes fritt mot kreditering.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom