Nordmenn elsker grillmat: Seks av ti griller ukentlig
7.5.2024 12:10:52 CEST | REMA 1000 | Pressemelding
Nå som grillsesongen er i gang vil seks av ti grille én eller flere ganger i uken, viser en fersk grillundersøkelse utført av Opinion, på vegne av REMA 1000. - Kundene elsker å grille, og da må vi være på vårt aller beste gjennom hele grillsesongen, sier Pia Mellbye, Salgs- og Markedsdirektør i REMA 1000, som allerede opplever en knallbra start på grillsesongen.

-Tallene i denne undersøkelsen forteller at grillsesonger er svært viktig for oss nordmenn. Mer enn seks av ti griller minst én gang i uken i grillsesongen, og hele én av fire griller to til tre ganger i uken, sier seniorrådgiver i Opinion, Ola Gaute Aas Askheim.
Grill gir nye bestselgere
I år er det 15 år siden REMA 1000 for første gang kom med en stor satsning på grill, som inkluderer både produktutvikling og produktinformasjon. Det har gitt mange nye bestselgende favoritter i kjølediskene og butikkhyllene.
-Grillsesongen er en viktig pådriver for produktinnovasjonen vår. Over 100 av produktene som nå er i helårssortimentet vårt, kommer opprinnelig fra grillsesongen. Vi tester det vi har mest tro på og lar kundenes respons og tilbakemelding være avgjørende for hva vi satser på. Det er veldig gøy å se at kundene våre liker å prøve nye produkter og smaker, og raskt får nye favoritter, sier Pia Mellbye.
Både Big Beef Burger og Sliders ble første gang introdusert tilbake i 2009 og har siden blitt en del av helårssortimentet til REMA 1000. Det samme gjelder grill-pizzabunnen Pinsa, som ble introdusert våren 2023 og allerede har rukket å bli en folkefavoritt.
Et helt landslag i ryggen
Hos REMA 1000 blir grillsesongen en av årets viktigste sesonger.
- Er det viktig for kunden, er det viktig for oss. Kundene har høye forventninger til at vi leverer gode og spennende grillprodukter, og de vil gjerne bli inspirert og få mulighet til å prøve noe nytt. Da må vi være på vårt aller beste, og levere på både kvalitet og lav pris, sier Pia Mellbye.
I undersøkelsen kommer det frem at flest mener at REMA 1000 leverer best på grillmat, sammenlignet med konkurrerende dagligvarekjeder.
Når årets grillsesong nå sparkes i gang hos REMA 1000 skjer det sammen med hele det norske grillandslaget – med Craig Whitson i spissen. Landslaget har smakt seg gjennom hele grillsortimentet. I tillegg til å garantere for den gode smaken, har grillandslaget også vært på med å utvikle flere av årets grillnyheter hos REMA 1000.
– Grillandslaget spiller en viktig rolle ikke bare i grillkampanjen, men i hele den store grillsatsingen vår. Med sin ekspertise er de med på å påvirke og utvikle grillproduktene våre, slik at vi kan tilby fantastisk grillmat, sier Pia Mellbye.
Nøkkelord
Kontakter
Celine SjøbergKommunikasjonsrådgiverREMA 1000
Tel:800 31 015celine.sjoberg@rema.noBilder






Om oss
I REMA 1000 skal du finne varer av høy kvalitet til den laveste prisen. Samtidig er det viktig for oss at du kan bære handleposen hjem med god samvittighet. Når vi lager, frakter og selger varer, er vi opptatt av hvordan det påvirker kloden og menneskene rundt oss. Her kan du lese mer om vårt arbeid innen samfunnsansvar og bærekraft: https://www.rema.no/wordpress/wp-content/uploads/2021/04/REMA1000_ansvarsrapport_2020_10mb.pdf
Følg pressemeldinger fra REMA 1000
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REMA 1000 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REMA 1000
REMA 1000 og BAMA forsterker samarbeidet om frukt og grønt17.6.2026 15:02:57 CEST | Pressemelding
REMA 1000 og BAMA er enige om å starte arbeidet med etableringen av en ny samarbeidsmodell, som skal øke salget av fersk frukt og grønt av høy kvalitet og lave priser for kundene.
REMA 1000 forsterker satsning på fornybar energi17.6.2026 13:52:03 CEST | Pressemelding
REMA 1000-selskapet KOLLY tar nå i bruk et nybygd takmontert solcelleanlegg på Vinterbro i Ås. Solcelleanlegget produserer rundt 650 000 kWh fornybar energi årlig. Sammen med energieffektiv kjøling, varmegjenvinning og smartere energibruk gir tiltakene en samlet energiforbedring på om lag 1,5 millioner kWh i året.
Nå kommer Spenn til REMA 10008.6.2026 07:30:07 CEST | Pressemelding
Fra 8. juni kan bonusen i REMA-appen bli til Spenn-poeng, som kan tjenes og brukes både hos REMA 1000 og hos andre merkevarer. Det betyr at REMA-kunder kan tjene og bruke bonusen sin på alt fra dagligvarer til bilvask, hotell og flyreiser.
REMA 1000 og Horten kommune tester fremtidens beredskapsbutikk29.5.2026 11:59:07 CEST | Pressemelding
REMA 1000 og Horten kommune tar et godt og konkret skritt for å styrke Norges sivile beredskap. Sammen med Statsforvalteren i Vestfold og Telemark er vi i gang med en pilot for en beredskapsbutikk som skal fungere selv når samfunnet settes på prøve.
Tilbakekalling av Italiensk Salami med trøffel 40 g fra R-serien med holdbarhetsdato 23.07.20268.5.2026 21:41:25 CEST | Pressemelding
REMA 1000 tilbakekaller et parti Italiensk Salami Trøffel 40 g fra R-serien med holdbarhetsdato 23.07.2026 etter funn av Listeria monocytogenes.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom