Universal Music Norge

Ny musikk fra Astrid S, Lukas Graham, BRÆTZ, Gracie Abrams og Miranda Lambert!

3.5.2024 07:43:49 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

 

Billie Eilish til Telenor Arena

 

Astrid S slipper het favorittsingel: “Hot Fever Dream”!

 

Lukas Graham tilbake med ny musikk!

 

BRÆTZ med powerlåt til alle jenter der ute!

 

Gjennombruddet til Grammyvinner Coco Jones kom takket være hitsingelen "ICU" hente fra hennes debutEP What I Didn't Tell. I dag er hun ute med låten “Here We Go (Uh Oh)”. Dette er Cocos første musikk for året og en ny musikalsk retning. Siden gjennombruddet som ung Disney-stjerne, har Coco, nå 26 år, fortsatt å spille i filmer og er for tiden å finne i serien Bel-Air, som er en ny utgave av The Fresh Prince of Bel-Air.

 

Kritikerroste Gracie Abrams har blitt hyllet som en av de mest overbevisende låtskriverne i sin generasjon. Hun har høstet lovord fra artister som Billie Eilish og Olivia Rodrigo og har Joni Mitchell som sitt forbilde. I fjor slapp hun debutalbumet Good Riddance og var med Olivia Rodrigo på hennes første del av Sour Tour. Nå følger hun opp med albumet The Secret of Us som slippes 21. juni. Første låt ut fra det nye albumet er “Risk” som slippes i dag. Til høsten legger hun ut på veien igjen med Taylor Swift når hun gjør sin The Eras Tour i USA og Canada.

 

Det er to år siden Miranda Lambert slapp albumet Palomino, hennes åttende soloalbum. Albumet ga henne en Grammy-nominasjon for beste countryalbum og ble kåret til årets beste av New York Times, TIME, Rolling Stone, Billboard, Stereogum, People med flere. I dag er hun tilbake med den nye låten "Wranglers". Lambert har vunnet Academy of Country Music Entertainer of the Year i 2021, vært å finne på TIME 100-listen over verdens mest innflytelsesrike mennesker, gitt ut bok, har eget klesmerke og var i 2022 den kvinnelige countryartisten som streamet mest av alle. Nylig avsluttet hun 48 show på Velvet Rodeo i Las Vegas.

 

Lembo inviterer Oral Bee inn i sin rosa Barbie verden. Sammen er de Dirty Barbie og Pimpin Ken. Dette er sangen alle skap-fistpumpere rundt i landet har ventet på. Ta en sonisk reise tilbake i tiden da Aqua og Toy Box hjertet hitlistene! “Barbie og Ken tar dere med back to the 90`s”. Lembo slapp sin aller første singel 1. september i fjor, og følger opp med dansbare “Dumme Hjerte”. Lembo ønsker å levere sitt eget unike bidrag til den norske festmusikken. Produsert av russehit-kongen Sportsallèen.

 

Ti år etter deres gjennombrudd slipper Imagine Dragons sitt nye studioalbum LOOM 28. juni. Albumet er produsert av bandet selv sammen med deres mangeårige samarbeidspartnere Mattman og Robin. LOOM inneholder ni nye spor, inkludert hitsingelen “Eyes Closed”. Bandet har teamet opp med J. Balvin på en ny versjon av låten som er ute i dag.

Nøkkelord

Kontakter

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»6.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. Kleven er kjent som en av Norges største, mannlige influensere, samt som regissør, fotograf og TV-personlighet. Han har markert seg som en tydelig og viktig stemme i offentligheten, og har bygget en solid plattform og et stort publikum gjennom flere år. Nå kanaliserer han sin kreative drivkraft inn i popmusikken. «FREAK» er skrevet av Kleven selv og kombinerer drivende produksjon med selvsikker attitude og et refreng som setter seg umiddelbart. Låten er en leken og fryktløs feiring av frihet, begjær og det å eie sin egen identitet. “Dette markerer starten på noe helt nytt i karrieren min. Det er noe jeg alltid har drømt om, men kanskje aldri helt turt å håpe på. Nå kjennes det riktig å gå all in” sier Kleven. Som erfaren regissør står han også bak musikkvideoen til «FREAK». Resultatet er en visuelt sterk og heit produksjon med tyde

Makosir åpner 2026 med «Jessica» - ute 27. februar27.2.2026 08:30:00 CET | Pressemelding

I dag slipper Makosir årets første singel, «Jessica» - en låt som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel for en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. Etter et sterkt 2025 med utsolgt Sentrum Scene, festivaler over hele landet og en stadig voksende fanskare, åpner Makosir nå et nytt kapittel. Med «Jessica» setter han tonen for det som kommer: et mer organisk, ærlig og personlig Makosir-univers. Hør låten HER! Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den ble skrevet sammen med Benji (Benjamin Pedersen) og Julian Salole, og ble ferdig på rekordtid: «Den ble ferdig på to timer. Den bare datt ut av oss.» I kjent Makosir-stil balanserer «Jessica» det sårbare og det kraftfulle. Teksten treffer rett i kjernen av å bære noe alene: «Jeg sa det går så det griner Selv om det er tårer på mitt kinn Trenger deg ved min side Ingen her som vet at jeg har spilt et skuespill Jeg tar meg samme

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye