Universal Music Norge

Astrid S slipper het favorittsingel: Hot Fever Dream!

Del
Alvin Santos/Universal Music

Albumaktuelle Astrid S tar ingen pauser og slipper sin fjerde singel i år, “Hot Fever Dream” – ute i morgen! 

Låten blir tilgjengelig HER kl. 00:01! https://AstridS.lnk.to/HotFeverDream
 

“Hot Fever Dream” handler om å lengte etter å drømme om en het forelskelse. Feberdrømmer har typisk negative assosiasjoner, men i Astrids tilfelle pakkes feberdrømmen inn i en leken, svært fengende og sexy sommerlåt! 

Om låten sier Astrid S: 

“Hot Fever Dream er en av mine favorittlåter på albumet mitt! Det er den perfekte sangen for å manifestere en sommerflørt ;) Den handler om å være så hekta/forelsket i noen at du ikke kan vente med å sove, så du kan drømme om denne personen. Håper du liker den!!” – Astrid S 

I keep getting these hot fever dreams 

Where you’re taking me there   

If you know what I mean   

You keep showing up so casually   

Act so cool, but I swear   

That you’re following me   

Hot fever dreams   

Låten er produsert av Oliver Lundström (Carly Rae Jepsen, Robin Schulz, Dagny etc) og co-produsert av Astrid S, og skrevet av Astrid S sammen med Lara Andersson og Lundström. 

Astrid S annonserte andrealbumet “Joyride” i forrige uke. Albumet inkluderer de tidligere utgitte singlene «Two Hands», «First To Go», «Oh Emma» og «Hot Fever Dream» i tillegg til fem splitter nye låter, deriblant tittelsporet «Joyride». Forhåndslagre albumet HER! 

Mer om det kommende albumet Joyride: 
Astrid S slipper sitt andrealbum «Joyride» 24. mai. Popstjernen beviser stadig at hun er en artist på toppen av karrieren. Hun er en av Norges mest strømmede artister - Med over 5 milliarder strømninger av hitlåter som «Hurts So Good», «Think Before I Talk» og «It's OK if you forget me», er hun en global popstjerne med utsolgte verdensturnéer og flere priser i bagasjen, inkludert Spellemann og MTV. Hun har tidligere samarbeidet med talenter som JP Cooper, Shawn Mendes og NOTD. Men kanskje enda viktigere – hun har alltid vært i førersetet, gjort alt på sine egne premisser, skrevet og produsert sine egne låter samt regissert sine egne musikkvideoer. Andrealbumet Joyride tar oss med tilbake til der det hele startet. Ideen om tilbakevendende bilreferanser som rammen for albumet ble født ut av Astrid sine barndomsminner og de mange bilturene gjennom den norske landsbygda med faren hennes i oppveksten. De hørte på band som The Killers, Fleetwood Mac, Coldplay og HAIM, tidlige musikkimpulser som gjenspeiles gjennom hele det nye albumet. Det er en storøyd undring og lekenhet til stede: 
 
«Brikkene falt på plass etter at jeg skrev den første låten, Joyride. Det er et roadtrip-album og en hyllest til barndomsminnene og alle timene i bilen med pappa.» 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Artwork
Last ned bilde
Alvin Santos/Universal Music
Last ned bilde
Alvin Santos/Universal Music
Last ned bilde

Lenker

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Alessandra annonserer ny singel: “Language of Love” – En gripende ballade om tapt kjærlighet18.3.2025 09:30:00 CET | Pressemelding

Den talentfulle popstjernen Alessandra er tilbake med en ny følelsesladd singel: “Language of Love”, en ballade som tar lytterne med på en reise gjennom en kjærlighet som aldri kan slippes helt fri. Denne uken annonserte Alessandra sin nye singel og karaoketurné i noen utvalgte europeiske byer. Annonseringen har skapt et enormt engasjement hos Alessandras fans, med over 1200 forhåndslagringer av låten og 6000 medlemmer av nyhetsbrevet til Alessandra. Du finner også Alessandra i ukens episode av Ylvis mot Ylvis på TV2. “‘Language of Love’ handler om den intense følelsen av en kjærlighet du aldri klarer å slippe taket på – en kjærlighet som er død, men som fortsatt lever i deg. Det er et menneske som vil ha en plass i hjertet ditt for alltid,” forklarer Alessandra. Hun spør: “Hvor mange ganger, og på hvor mange måter må jeg fortelle at jeg elsker deg?” – et uttrykk for en uendelig lengsel etter å forstå og redde en kjærlighet som er tapt. Etter nesten fire år i Norge, forteller Alessandr

Ny musikk fra Chappell Roan, HAIM, Ys1, Cian Ducrot og Armani White samt Jakten på Norges nye countrystjerne!14.3.2025 09:38:48 CET | Pressemelding

“The Giver” fra Chappell Roan Ys1 klar med singelen “Glemt” - et uventet samarbeid med Chris Abolade Jakten på Norges nye countrystjerne 2025 Selena Gomez & benny blanco har slått seg sammen for å gi ut sitt første prosjekt som et par, albumet I Said I Love You First som slippes 21. mars. I dag slapp de nok en ny låt fra albumet, “Sunset Blvd”, en låt skrevet av Gomez og blanco sammen med FINNEAS. Albumet feirer parets kjærlighetshistorie, og gir fansen et unikt blikk inn i forholdet deres. Dette albumet ble til organisk som et direkte resultat av komforten de begge følte da de jobbet kreativt sammen. Albumet skildrer hele historien deres - før de møttes, forelsket seg og hva fremtiden bringer. Søskentrioen HAIM er tilbake med sin nye singel “Relationships”. Låten er første nye musikk fra Este, Danielle og Alana siden albumet Women In Music Pt III fra 2021. Bandet returnerte til sosiale medier etter en pause på 18 måneder for å tease den nye låten, som skjedde på Danielles bursdagsfest

“The Giver” fra Chappell Roan14.3.2025 09:23:39 CET | Pressemelding

Popsensasjonen Chappell Roan er i dag ute med countryhymnen “The Giver”. Dette er hennes første utgivelse i 2025, og den første siden monsterhiten “Good Luck Babe!”. “The Giver” er Midwestern-yndlingens første countrylåt og begynnelsen på hennes neste kapittel. “I have such a special place in my heart for country music. I grew up listening to it every morning and afternoon on my school bus and had it swirling around me at bon fires, grocery stores and karaoke bars. Many people have asked if this means I’m making a country album??? My answer is.. right now I’m just making songs that make me feel happy and fun and The Giver is my take on cuntry xoxo may the classic country divas lead their genre, I am just here to twirl and do a little gay yodel for y’all.” - Chappell Roan. “The Giver” slippes som fem forskjellige 7-tommers vinylplater i begrenset opplag, hver med kunstverk som viser Roan i forskjellige serviceorienterte karakterer, inkludert en advokat, tannlege, rørlegger og privatette

Ys1 klar med singelen 'Glemt' - et uventet samarbeid med Chris Abolade13.3.2025 09:30:00 CET | Pressemelding

Kommende fredag, 14. mars, slipper den Oslobaserte artisten Ys1 sin nye singel "Glemt». Låten, som er et resultat av et spennende samarbeid med den veletablerte artisten Chris Abolade, er første singel ut fra Ys1 sitt kommende prosjekt. Samarbeidet mellom de to artistene er et uforventet møte mellom to unike talenter, og sammen har de laget en elektronisk ”dunk”-låt, med sårbare tekster. Låta er produsert av den up-and coming produsenten Fwe (Jesper Fladeby), og låta Glemt har et sound og en stemning som er helt ny for den norske musikkbransjen. Fwe, som har vært med på å forme hele Ys1 sitt kommende prosjekt, har skapt et unikt univers som skiller seg ut fra det fans har hørt fra Ys1 i 2024. Dette samarbeidet låter bra. Ys1 har allerede vist frem sitt unike talent på flere konserter i 2024, der han har spilt Glemt sammen med sitt kollektiv, KND Collective. Konsertene på Samfundet i Trondheim, Blå i Oslo og Kvarteret i Bergen har alle fått strålende mottakelse fra både fa

Jakten på Norges nye countrystjerne 202513.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding

For andre år på rad arrangerer Universal Music og United Stage i samarbeid med Countryfestivalen i Seljord jakten på Norges nye countrystjerne. I fjor fant vi etter auditions i Elverum, Bø og Fredrikstad supertalentet Tobias Sten som siden signering i juni i fjor har gitt ut en EP med flere radiolistede og godt strømmede låter, spilt for musikkbransjen under bylarm og Trondheim Calling og lagt ut på sin første turné med flere utsolgte konserter som vil ende i en sterk festivalsommer. Han har vært i Nashville for å skrive låter og spiller inn sitt debutalbum i legendariske Athletic Sound Studios i Halden i mars. Nok en gang tar vi turen rundt i Norge for å finne et talent mellom 18 og 30 år som gjør country på norsk som vil få en platekontrakt med Universal Music, en bookingavtale med United Stage og en opptreden på Countryfestivalen i Seljord i sommer. I år holder vi auditions i Oslo, Trondheim og Kristiansand i slutten av mars. Vi vet at det er masse talent der ute som ikke nødvendigv

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye